Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.06.2019 16:13
smartfon xiaomi bez wcięcia
788V

Xiaomi i Oppo prezentują prototypy smartfonów z ukrytym w ekranie aparatem

Xiaomi i Oppo pochwaliły się nowymi prototypami smartfonów, które nie posiadają wcięcia w ekranie na kamerę. Ba, nie posiadają żadnego wcięcia, łezki czy dziury, gdyż aparat ukryty jest pod wyświetlaczem.

Niektórym wcięcie w ekranie smartfona wyjątkowo się nie podoba. Trend zapoczątkowany przez Apple wraz z premierą iPhone'a X szybko rozlał się na inne urządzenia. Kolejne modele oferowały coraz mniejsze notche, by przejść później na łezki czy dziury w ekranie (z boku), gdzie kryje się kamera.

Rusza przedsprzedaż Xperii 1. Słuchawki w gratisie

Niektórzy próbują aktualnie z aparatami, które wysuwają się z obudowy (One Plus 7 Pro), inni postawili na slidery. Jednak Xiaomi i Oppo mają w zanadrzu coś więcej. Smartfon, w którym aparat przedni ukryty będzie pod wyświetlaczem. W przypadku Oppo zobaczymy go po włączeniu aplikacji do robienia zdjęć, a w przypadku Xiaomi — będzie on niewidoczny non stop.

W obu przypadkach mamy do czynienia z prototypami, ale jeśli obie firmy są gotowe pokazać swoje pomysły w formie prototypu, to możemy spodziewać się, że w ciągu kilkunastu miesięcy (najpóźniej) zobaczymy smartfon, który skorzysta z tego rozwiązania. Na początek — flagowiec, ale może później pozostałe urządzenia, na kieszeń szarego obywatela.

Jak wam się taki pomysł podoba?

Warto też przeczytać:

Tagi: oppo wideo Xiaomi

Nie przegap