Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2019 16:45
FIFA 20 FUT zmiany
3095V

FIFA 20 FUT z wielkimi zmianami. Poznajcie szczegóły odświeżonego FIFA Ultimate Team

Electronic Arts pewnie nigdy nie zrezygnuje z FIFA Ultimate Team. FUT zarabia ogromne pieniądze, więc systematycznie gracze mogą liczyć na większe lub mniejsze usprawnienia rozgrywki. Poznajcie nowości przygotowane dla FIFA 20.

Electronic Arts w ostatnich miesiącach walczyło z przepisami prawnymi w różnych krajach, by mieć pewność, że FIFA Ultimate Team będzie mogło być dostępne w FIFA 20. Firma wygrała walkę o Wielką Brytanię i jest to bez wątpienia kapitalna wiadomość dla korporacji.

W FUT 20 znajdziemy między innymi zróżnicowane cele, usprawnioną zabawę ze znajomymi na jednej kanapie, lepszą personalizację oraz deweloperzy odświeżyli menu.

FIFA 20 FUT – cele

Największą nowością w FIFA Ultimate Team z FIFA 20 są „Sezonowe Cele”. Twórcy już w ubiegłym roku widzieli, jak społeczność chętnie uczestniczy w wyzwaniach, więc zdecydowano się rozszerzyć ten element. Teraz otrzymamy dostęp do zróżnicowanych wydarzeń – tematycznych i związanych z zadaniem.

„Ukończenie zestawu celów będzie kluczem do odblokowania większych nagród, by pomóc Ci rozwijać, dostosowywać lub ulepszać swój zespół.”

W „Season Objectives” znajdziemy cztery sposoby na rozgrywkę: cele dzienne, tygodniowe, sezonowe i dynamiczne. Deweloperzy będą nas systematycznie sprawdzać oferując zainteresowanym kolejne atrakcje. Autorzy przygotowali także Foundation Objectives (cele związane z opanowaniem FUT-a) i „Milestones Objectives” (nagrody za większe osiągnięcia, kluczowe momenty).

FIFA 20 FUT 1

FUT 20 – nowe opcje personalizacji

W FUT 20 znajdziemy osiem opcji personalizacji naszego klubu. Zespół będziemy dostosowywać do własnych preferencji, by jednocześnie zaprezentować jego duszę – gracze wrzucą na trybuny ukochanego piłkarza, pokażą wybraną cieszynkę lub po prostu zadbają o odpowiedni motyw.

Sytuacja jest interesująca, bo przykładowo ulubiona cieszynka pozwoli w łatwy sposób (za pomocą jednego przycisku) wykonać ruch piłkarzem, ale jednocześnie deweloperzy nie zablokują wszystkich innych celebracji.

FIFA 20 FUT 2

FIFA Ultimate Team 20 – z lepszą zabawą ze znajomymi

W FIFA 20 znajdziemy FUT Friends – jest to zupełnie nowy HUB, który pozwala na zabawę ze znajomymi (przez Sieć oraz na jednej kanapie). Zawodnicy wezmą udział w standardowej rozgrywce jedenastu na jedenastu lub po prostu sprawdzą mecze bez najważniejszych reguł.

„Mecze w ramach FUT Friendlies nie pochłaniają kontraktów i sprawności fizycznej, ani nie wliczają się do Twojego rekordu klubowego i nie przenoszą obrażeń oraz czerwonych kartek, co czyni je idealnym miejscem do eksperymentowania z nowymi graczami”.

W tym miejscu sprawdzimy także Hosue Rules – wszystkie tryby z FIFA 19 wracają do gry, ale jednocześnie otrzymamy dostęp do czterech nowych:

 • Max Chemistry – jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy otrzymają duży boost. Tutaj nie będzie ważne ustawienie, pozycja, czy też inne elementy znane z dostosowania zespołu w FIFA Ultimate Team. Każdy zawodnik rozpocznie mecz od pełnej chemii, a drużyna otrzyma 100% zgrania.
 • Swaps – na początku każdego meczu otrzymasz trzech nowych piłkarzy. Będzie to dobra opcja do przetestowania różnych kart.
 • Mystery Ball – w grze pojawi się „tajemnicza piłka”, która wprowadzi zróżnicowane wydarzenia na ekranie. Przykładowo strzelając gola jedną możemy wpisać na swoje konto trzy bramki.
 • King of the Hill – podczas meczu pojawi się pole i naszym zadaniem będzie utrzymanie się w tym miejscu.

FIFA 20 FUT 3

FIFA 20 FUT 4

FUT 20 – łatwiejsze budowanie składu

Twórcy spędzili mnóstwo czasu, by mieć pewność, że ekran startowy FUT-a jest przyjemniejszy i pozwoli graczom na łatwiejsze budowanie zespołu. Zespół wprowadził wiele zmian, które przyspieszą rozgrywkę.

„Przyjrzeliśmy się kluczowym sposobom korzystania z ekranu drużyny i zajęliśmy się wieloma podstawowymi elementami, które okazały się bardziej wymagające dla zawodników. Naszym punktem wyjścia było znalezienie sposobu na prawdziwą integrację zespołu, klubu i rynku transferowego w jednym doświadczeniu, które sprawia, że zarządzanie tym, kto wchodzi w skład zespołu, staje się szybszą i bardziej zintegrowaną częścią gry.”

FIFA 20 FUT 5

FIFA 20 FUT 6

FUT 20 – z nowymi legendami

W FUT 20 nie zabraknie nowych Legend. Aktualnie poznaliśmy sześciu piłkarzy:

 • ZINEDINE ZIDANE
 • DIDIER DROGBA
 • ANDREA PIRLO
 • RONALD KOEMAN
 • IAN WRIGHT
 • CARLOS ALBERTO

FIFA 20 legendy

FIFA 20 Ultimate Team – jakie zmiany jeszcze znajdziemy?

 • Squad Battles otrzyma odświeżony interfejs.
 • Twórcy zapowiedzieli zmiany w stadionach: „starając się zredukować różnice pomiędzy meczami w oświetleniu i cieniach, zdecydowaliśmy się na zablokowanie określonych ustawień dla każdego stadionu w FIFA Ultimate Team.”
 • FUT 20 Companion App otrzyma możliwość kreowania niestandardowych taktyk, a nawet zespół zadba o ochronę przed sprzedażą – tak by przez przypadek nie wrzucić piłkarza na listę transferową.
 • W Division Rivals zmieniono wymagania dotyczące umiejętności oraz dopracowano matchmaking.

Więcej o serii FIFA:

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20