Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2019 07:49
Samsung zyski
2066V

Samsung z gwałtownie malejącymi zyskami. Spada zainteresowanie najdroższymi smartfonami

Samsung płynął na fali popularności przez wiele lat. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać - w niekorzystny sposób dla koreańskiego giganta.

Samsung ma powody do niepokoju. Koncern podał swoje wyniki finansowe dotyczące drugiego kwartału bieżącego roku i widać w nich negatywne tendencje. Zyski Samsunga spadły aż o 56%. Zysk operacyjny wyniósł w ostatnim kwartale 5,6 mld dolarów. W analogicznym okresie 2017 r. korporacja wygenerowała natomiast zysk operacyjny na poziomie 13,3 mld dolarów.

Zysk operacyjny na poziomie 5,6 mld dolarów to cały czas doskonały wynik, ale spadek o 56% musi być i tak sporym ciosem dla koreańskiego giganta.

Co mogło wpłynąć na taki rezultat? Samsung sam tłumaczy inwestorom, że chodzi o znaczny spadek cen układów pamięci, które Samsung dostarcza głównym producentom m.in smarfonów. Wg Samsunga wyraźnie spadło też zainteresowanie najdroższymi ,"flagowymi" modelami smartfonów - i to w całej branży. Firma ma w związku z tym mocniej skupić się teraz na produkcji i promocji hardware'u ze średniej półki sklepowej.

Problemem, który również często podnoszą klienci są wysokie ceny sprzętu Samsunga, który przegrywa pod tym względem z chińskimi producentami.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.engadget.com/

Tagi: korea Samsung smartfony zyski