Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.07.2019 18:00
Hitman 3
747V

Hitman 3 oficjalnie powstaje. Gra może zadebiutować w odcinkach

IO Interactive nie próżnuje i ma wielkie plany. Duńczycy od premiery Hitmana w 2013 roku planowali przygotowanie trylogii i prace nad trzecią częścią już trwają. Studio kreuje także zupełnie nowe IP.

Hitman z 2016 roku rozpoczął nowy rozdział w historii Agenta 47. IO Interactive zdecydowało się podzielić grę na odcinki i ta decyzja nie spodobała się wszystkim fanom serii. Hitman 2 kontynuuje założenia pierwotnego tytułu, pozwala graczom zmierzyć się z licznymi kontraktami, ale gra trafiła do graczy w pełnym wydaniu – od premiery otrzymaliśmy wszystkie epizody.

Teraz możemy potwierdzić, że Hitman 3 powstaje. Informacją podzielił się Hakan Abrak – dyrektor kreatywny i współzałożyciel studia – który wspomniał, że nowe przygody Łysola od początku były kreowane jako trylogia. Autorzy chcą mieć ponad 20 miejscówek i gracze dopiero po premierze trzeciej gry, otrzymają dostęp do pełnego doświadczenia.

Autorzy jeszcze nie podjęli wszystkich decyzji, ale Hitman 3 może powrócić do odcinkowej formy dystrybucji. Jest to naprawdę interesująca sytuacja – wygląda to tak, jakby IO Interactive wciąż szukało wydawcy.

Podczas materiału pojawiają się także ważne słowa dotyczące przyszłości – Hakan wspomina o „czymś nowym”. Jego zespół chce zaoferować „nowe marki”, które „już teraz mogą być rozwijane”. Oczywiście tytuły będą czerpać garściami ze świata Hitmana.

Wiadomość o nowych tytułach pojawiła się przy okazji dokumentu „The Fall & Rise of Hitman” - ekipa Noclip przygotowała ciekawy wywiad, na którym twórcy opowiadają o powstaniu, wzlotach i upadkach serii. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że IO Interactive nie powiedziało ostatniego słowa.

Więcej o Hitmanie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: hitman hitman 3 IO Interactive