Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.07.2019 15:40
Samsung Galaxy Fold
757V

Samsung Galaxy Fold wraca do sprzedaży. Producent przedstawia ulepszenia

Samsung Galaxy Fold trafił na rynek za szybko, ale na szczęście pierwsze usterki zostały wychwycone przez dziennikarzy, więc tak naprawdę klienci nie otrzymali w swoje łapy wadliwych egzemplarzy urządzenia. Teraz producent potwierdził listę ulepszeń i zapowiedział drugą premierę.

Samsung nie może mówić o spokojnej premierze swojego pierwszego składanego smartfona. Producent nie zajął się odpowiednim sprawdzeniem wszystkich elementów urządzenia i dziennikarze informowali o sporych problemach niezwykle drogiego sprzętu.

Teraz Samsung potwierdza, że inżynierowie dokonali wszelkich starań, by zająć się pełną oceną konstrukcji, odpowiednimi modyfikacjami i na zakończenie przeprowadzić „rygorystyczne testy”. Tak prezentuje się lista zmian:

  • rozszerzenie górnej warstwy ochronnej wyświetlacza Infinity Flex tak, by wykraczała poza ramkę – dzięki temu w sposób oczywisty stanowi integralną część wyświetlacza, której nie należy usuwać,
  • skuteczniejszą ochronę Galaxy Fold przed zanieczyszczeniami przy jednoczesnym zapewnieniu wrażeń z użytkowania charakterystycznych dla składanego urządzenia:
    – wzmocnienie górnej i dolnej części zawiasu nowymi nakładkami ochronnymi,
    –  dodanie warstwy metalu pod wyświetlaczem Infinity Flex, by lepiej go chronić,
    – zmniejszenie przestrzeni pomiędzy zawiasem a korpusem telefonu.

Samsung jednocześnie podkreśla, że dalej pracuje nad poprawą ogólnego użytkowania smartfonów Galaxy Fold i klienci mogą liczyć na dostosowanie większej liczby aplikacji – jak wiadomo producent musi współpracować z deweloperami, by oprogramowanie działało w różnych trybach.

W rezultacie klienci mogą szykować pieniądze na wrzesień – w tym miesiącu odbędzie się premiera ulepszonej bryły.

„Przeprowadzamy obecnie końcowe testy produktu, by na wybranych rynkach udostępnić konsumentom Galaxy Fold już we wrześniu br. Szczegóły dotyczące dostępności zostaną przekazane w miarę zbliżania się terminu wprowadzenia na rynek.”

Aktualnie czekamy na potwierdzenie informacji, czy Polacy mogą liczyć na bezproblemowy dostęp do Samsunga Galaxy Fold.

Więcej o działaniach Samsunga:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: galaxy Galaxy fold samsung