Dragon Quest IX. Twórcy sugeruję remake na Nintendo Switch

Gry
1293V
Dragon Quest IX. Twórcy sugeruję remake na Nintendo Switch
Kajetan Węsierski | 13.07.2019, 19:10

Z okazji 10-lecia wydania 9. odsłony Dragon Quest, jej twórcy zasugerowali, że są plany wydania odnowionej wersji gry na konsolę Nintendo Switch

Dragon Quest to marka, która cieszy się ogromną popularnością - i to nie tylko na terenie Japonii. Jest to jeden z tych przedstawicieli gatunku, którzy wbili się do świadomości graczy na całym świecie.

Dragon Quest Builders 2 dostaje nawet oceny 10/10. Przegląd recenzji

Seria stale się rozwija, dopiero co zadebiutowało Dragon Quest Builders 2, a już za jakiś czas otrzymamy specjalną wersję Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age na Nintendo Switch. I wygląda na to, że na tym nie koniec!

Z okazji dekady od premiery Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Square Enix zorganizowało specjalną transmisję, w której udział wzięły największe osobistości, które stały za stworzeniem rzeczonego tytułu. 

Dragon Quest IX

Dziewiąta odsłona serii Yuji Horii'ego otrzymała podtytuł "Sentinels of the Starry Skies". I jest on nieprzypadkowy. Gra przenosi nas do świata zamieszkałego głównie przez anioły, których celem jest... Dostanie się do niebios. Jako gracz wcielamy się w jednego z przedstawicieli owej rasy, który jednak spada na ziemię, gdzie przeistacza się w zwykłego człowieka. 

Największą atrakcją gry była implementacja trybu sieciowego. Twórcy zaoferowali czteroosobowy tryb współpracy, w którym grupowo mogliśmy przemierzać fantastyczny, baśniowy świat. Gracze pokochali tę opcję i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ciężko szukać lepszej zabawy, niż w gronie przyjaciół. 

Remake?

W pewnym momencie transmisji pojawił się temat ewentualnego remake'u Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies i podczas gdy prowadzący programu zaprzeczali takim planom, to goście drażnili się z obecnymi, twierdząc, że wydanie go jest łatwiejsze, niż się wydaje, a sama odnowiona wersja może wkrótce nadejść

Remake miałby dorównać standardom wizualnym, które znamy z 11. części Dragon Quest, a dodatkowo rozbudować świat po skończeniu fabuły, ponieważ już w pierwotnej części było to uznawane za jedną z największych zalet gry - prawdopodobnie przez wspomniany wcześniej tryb wieloosobowy. 

I wiemy także, że ów tryb nie zostałby odłożony na bok. Goście dyskutowali na temat, jak dużym ułatwieniem dla wieloosobowej rozgrywki byłby system online na Switchu. Takie słowa z ust takich osobistości mogą napawać optymizmem!

Gdy ponownie zaprzeczono planom remake'u, Akihiro Hino, dyrektor generalny Dragon Quest stwierdził, że był przekonany, iż zaproszenie wiąże się z chęcią ogłoszenia odnowionej wersji gry. Zauważył przy tym, że jeśliby zostawić znaną historię, bez uzupełniania jej o nowe elementy, Level 5 mogłoby przenieść grę w zaledwie rok.

Zapis konferencji, niestety w języku japońskim, możecie sami zobaczyć tutaj:

Pierwotnie Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies zadebiutował w lipcu 2009 roku na konsolę Nintendo DS i przyjął się bardzo dobrze - głównie ze względu na innowacyjny wtedy system interakcji online między graczami.

O serii Dragon Quest przeczytasz także tutaj:

Źródło: https://www.dualshockers.com/dragon-quest-ix-switch-remake-teased/

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper