Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2019 21:30
xbox one controller pomarańczowy
3301V

Xbox One ponownie ulepszony. Microsoft prezentuje „ewolucję domu”

Amerykańska korporacja nie myśli wyłącznie o nadciągającym next-genie. Microsoft właśnie zapowiedział nową aktualizację Xboksa One, która ponownie ulepszy interfejs. Poznajcie szczegóły interesujących nowości.

Microsoft dosłownie od początku aktualnej generacji wciąż ulepsza i dopracowuje system Xboksa One. Firma dodaje funkcje, poprawia działanie niektórych elementów i co najważniejsze – słucha opinii społeczności.

Dzisiaj Amerykanie przedstawili szczegóły nowej aktualizacji, która wkrótce do członków Xbox Insider. Wybrani gracze mogą sprawdzać nowy interfejs, który został zapowiedziany jako „ewolucja domu” . Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że pierwsze okno konsoli (Home) jest niezwykle ważnym elementem urządzenia i inżynierowie spędzili ostatnie miesiące nad ulepszeniami, dzięki którym klienci będą mogli „szybciej cieszyć się rozgrywką” i wszystkie najważniejsze elementy znajdą się „w centrum”.

„Home na Xbox One to pierwsza rzecz, którą zobaczysz po włączeniu Xbox One, a my chcemy zapewnić Ci łatwe i bezproblemowe korzystanie z konsoli. Usłyszeliśmy Twoje opinie i kontynuowaliśmy prace nad HOME, abyś szybciej mógł cieszyć się grą i zachować więcej treści w centrum. Dzięki dzisiejszej aktualizacji, eksperymentujemy z usprawnionym interfejsem użytkownika”.

Amerykanie chcą, by gracze otrzymali szybszy dostęp do Xbox Game Pass, Mixera, Xbox Community, czy też Microsoft Store. Czy to się sprawdzi? Przekonamy się już wkrótce.

Microsoft zdecydował się też na ważną zmianę w przypadku poleceń głosowych – teraz Cortana będzie zintegrowana z systemami iOS, Android, Windows lub przez głośnik Harman Kardon Invoke. W rezultacie sprzęt szybciej usłyszy nasze komendy i przykładowo za pomocą poleceń włączymy konsolę, wybierzemy grę lub zrobimy screenshot.

Xbox One nowy wyglądWarto spojrzeć:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/07/24/new-approaches-to-home-and-xbox-voice-commands-roll-out-to-xbox-insiders/

Tagi: aktualizacja Microsoft xbox Xbox One