Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.07.2019 10:58
Wanderlust Wiedźmin
5888V

Wanderlust. Nowa gra części autorów Wiedźmina ze zwiastunem i terminem premiery

Niektórzy deweloperzy CDP RED zmęczyli się tworzeniem gier kalibru AAA i przerzucili się na produkcję indie. Poznajcie Wanderlust, projekt Jacka Brzezińskiego i Artura Ganszyńca, głównego autora narracji z Wiedźmina.

Część ex-pracowników CDP RED założyła swoje studio i zaangażowała się w pracę nad zupełnie nowym IP, które nazywa się Wanderlust: Travel Stories.

Chodzi tutaj o niskobudżetowy, ale bardzo intrygujący projekt. W tej opartej na tekście grze-przygodówce podróżujemy po całym świecie, oglądając zdjęcia popularnych atrakcji turystycznych i czytając obfite opisy napotykanych sytuacji. Gameplay ma trwać tutaj co najmniej 12 godzin, a cała narracja złożona jest z ponad 300 tysięcy słów, czyli ok. 4 dużych powieści.

Wanderlust - połączenie powieści i gry

Co ważne - przy Wanderlust pracuje Artur Ganszyniec, który był głównym projektantem narracji z Wiedźmina.

"10 lat temu, po spotkaniu z Jackiem w trakcie pracy nad Wiedźminem, postanowiliśmy, że stworzymy własny zespół i opowiemy inny rodzaj historii, coś umocowanego w rzeczywistości i ludzkim doświadczeniu.

Wanderlust narodził się z miłości Jacka do podróżowania i z mojego zamiłowania do opowiadania historii. Chcieliśmy stworzyć coś innego - pomost między literaturą a graniem" - napisał Ganszyniec.

Wanderlust: Travel Stories zadebiutuje na PC (Steam) 28 sierpnia. Tytuł będzie również dostępny później w wersji na iOS.

Warto sprawdzić:


Tagi: cdp red indie wanderlust Wiedźmin witcher