Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.07.2019 13:04
Pół Wieku Poezji Później. Fanowski film o Wiedźminie ze świetnym zwiastunem!
4461V

Pół Wieku Poezji Później. Fanowski film o Wiedźminie ze świetnym zwiastunem!

Pół Wieku Poezji Później to fenomenalnie zapowiadający się, a zarazem bardzo wyczekiwany, fanowski film opowiadający o dalszych losach Lamberta z sagi Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Dziś możemy spojrzeć na kolejny świetny zwiastun produkcji!

Pół Wieku Poezji Później zapowiedziane zostało jeszcze w 2017 roku jako czysto fanowski projekt pragnący przenieść uniwersum Wiedźmina na nasze ekrany w formie pełnometrażowego filmu, który w końcu godnie pokaże nam jak powinien wyglądać łowca potworów w takim wydaniu.

Wiedźmin od Netflix - gdzie podział się drugi miecz Geralta?

Teraz gdy Netflix pracuje nad swoim Wiedźminem, twórcy fanowskiej produkcji stoją przed ciekawym wyzwaniem - będąc już na ostatniej prostej są w stanie stworzyć dzieło, które pomimo małego budżetu i obsady złożonej w głównej mierze z mało znanych aktorów bądź amatorów, ma szansę walczyć na równi z wysokobudżetowym dziełem Netfliksa.

Warto przypomnieć, że Pół Wieku zostało ufundowane z crowdfundingu, a autorzy zdołali wciągnąć do obsady nawet taką gwiazdę jak Zbigniew Zamachowski, który ponownie wcieli się w rolę starego barda imieniem Jaskier. Całość zadebiutuje już 30 listopada 2019 roku, czy też w okolicach premiery The Witcher na Netflix. 

Tak fabułę filmu Pół Wieku Poezji Później opisują producenci:

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Poniżej zaś macie najnowszy zwiastun nadchodzącego filmu.

Tagi: pół wieku poezji później