Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.07.2019 11:16
Her Majesty's Ship. Polska strategia o morskich podbojach wpłynęła na Steam
764V

Her Majesty's Ship. Polska strategia o morskich podbojach wpłynęła na Steam

Her Majesty's Ship jest ciekawym niezależnym projektem polskiego studia Wastelands Interactive, który właśnie wylądował na Steam. Tytuł traktuje bowiem o osiemnastowiecznych bitwach morskich z regionu Karaibów.

Her Majesty's Ship (w skrócie HMS) powstało dzięki współpracy polskiego Wastelands Interactive z zagranicznym wydawcą Every Single Soldier, który zamierza podbić niszę "abstrakcyjnych gier strategicznych".

Cooking Simulator z drewnianą miarką do spaghetti w zestawie. Gra wkrótce trafi do pudełek

Pierwszym co przychodzi na myśl po spojrzeniu na HMS-a jest jawna inspiracja tytułami pokroju Sid Meier's Pirates! (2004). Polacy zdecydowali się jednak na uproszczenie tej formuły i skupieniu się na innych aspektach niż kultowy klasyk mistrza strategii.

W Her Majesty's Ship będziecie mogli zarządzać ekipą swojego okrętu, przyłączyć się do jednej z nacji biorących czynny udział w morskich wojażach XVIII wieku w regionie Karaibów. Tytuł posiada całkiem dobrze skonstruowany system Sztucznej Inteligencji, a także sieciowy multiplayer, dzięki któremu w jednej rozgrywce może bawić się kilka osób na raz. Poniżej prezentujemy premierowy zwiastun polskiego indyka.

Grę zakupicie na Steam z premierowym rabatem

Źródło: Steam

Tagi: every single soldier Her Majesty's Ship HMS wastelands interactive