Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2019 11:28
twarz jokera film
1506V

Joker w filmie będzie znacząco różnił się od komiksowego pierwowzoru? Reżyser zaskakuje wypowiedzią

Film „Joker” zapowiada się na jedną z bardziej wyczekiwanych komiksowych adaptacji jaka trafi do kin. Jak zapowiadano, scenariusz będzie oparty na komiksie Batman: Zabójczy żart, co w obecnej sytuacji nie jest jednak tak oczywiste. O zaprezentowanej historii wypowiedział się reżyser Todd Phillips.

Trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix został obsadzony w głównej roli Jokera w nadchodzącym filmie opowiadającym o tej jednej z najbardziej znanych postaci z uniwersum DC Comics. Warner Bros. rozpoczyna tym samym start serii produkcji DC Black lub DC Dark. Film „Joker” przedstawi historię początków niedocenianego i lekceważonego komika Arthura Flecka, w późniejszym czasie jednego z największych przeciwników Batmana.

Określono kategorię wiekową dla filmu "Joker"

Jak na razie powoli rusza kampania promocyjna filmu, pomimo zakończonych już jakiś czas temu prac na planie. W wywiadzie dla Empire, Todd Phillips, reżyser oraz twórca scenariusza, został zapytany o fabułę Jokera. Twórca wypowiedział się całkiem jasno o czerpaniu z historii komiksowego pierwowzoru:

"Nie poszliśmy śladem komiksów, za co ludzie będą wściekli. Napisaliśmy właśnie własną wersję tego, skąd taki facet jak Joker może pochodzić. To właśnie było dla mnie interesujące. Nawet nie robimy Jokera, ale historię stania się Jokerem. Chodzi o tego człowieka."

Jak określił twórca, pomimo że film może spotkać się z brakiem przychylności ze strony fanów antybohatera, w opowiedzianej historii położony został szczególny nacisk na własną wersję pochodzenia Jokera. Nie zaczerpnięto zbyt wiele z komiksowej sagi. Czego zatem możemy się spodziewać? Na pewno czeka nas odświeżona kreacja jednego z najbardziej znanych komiksowych złoczyńców. Joaquin Phoenix jako Joker w nieco odmiennej historii przygotowanej dla dojrzalszego widza to całkiem interesujące połączenie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/joker-movie-director-we-didnt-follow-anything-from/1100-6468281/

Tagi: DC Comics film joker reżyser Warner Bros.