Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.07.2019 08:51
Canal+
2278V

Canal+ przespał rewolucję VOD. Duże zwolnienia we francuskiej firmie

Można powiedzieć, że Canal+ przespał rewolucję VOD, a teraz ponosi za to konsekwencje.

Dziennikarze Reutera podali, że Canal+ zwolni aż 18 procent swoich pracowników, czyli ok. 500 osób. Cięcia mają dotyczyć lokalnego dla firmy rynku francuskiego. Dzięki redukcjom telewizja ma zaoszczędzić ok. 300 mln euro w najbliższych kilkunastu miesiącach.

Autorzy LIMBO prezentują pierwsze grafiki z nowego projektu

Wg oficjalnych danych telewizja Canal+ straciła we Francji tylko w I kwartale 2019 r. 228 tysięcy widzów (obecnie z Canal+ pozostało ok. 4 mln osób). Canal+ przegrywa w starciu z platformami takimi jak HBO GO czy Netflix. I to pomimo faktu, że Canal+ też wchodzi na rynek VOD - firma zaoferuje niedługo swój serwis SVOD o nazwie Canal+ Series. Dostęp do projektowanej aktualnie platformy ma kosztować 7 euro miesięcznie. Treściami oferowanymi w Canal Series mają być m.in. produkcje z Showtime oraz FX.

Można powiedzieć, że Canal+ przespało wielki boom na platformy VOD i obecne działania tej stacji telewizyjnej są spóźnione w stosunku do silnej pozycji HBO i Netflix. Czas pokaże, jak dalej potoczą się losy francuskiej firmy.

Zaskakujące pudełko Crash Team Racing w Japonii

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/canal-zwolni-we-francji-18-procent-pracownikow-nadawca-przegrywa-konkurencje-z-serwisami-vod-dlaczego

Tagi: canal Canal+ francja hbo netflix vod zwolnienia