Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2019 22:30
Boże Ciało film
1451V

Boże Ciało na zwiastunie. Film twórcy Miasta 44 i Sali Samobójców

Jan Komasa zaprezentował zwiastun nowego filmu. Znany reżyser i scenarzysta przedstawi historię młodego mężczyzny, który po pobyciu z poprawczaka zdecydował się zostać księdzem. Opowieść była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Zobaczcie zwiastun „Bożego Ciała”.

W ostatnim czasie temat kościoła często pojawia się na dużym ekranie, jednak Jan Komasa postanowił podejść do religii w odrobinę inaczej. Twórca przedstawi 20-latka, który zdecydował się udawać księdza.

Midsommar. W biały dzień – recenzja filmu. Zło nie potrzebuje ciemności

„Boże Ciało” jest inspirowane prawdziwymi zdarzeniami i przedstawia historię chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego chce udawać księdza. W główną rolę wcielił się Bartosz Bielenia, którego możecie kojarzyć z filmu „Na granicy”.

W obsadzie znaleźli się także: Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”), Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”), Łukasz Simlat („Amok") oraz Leszek Lichota. Za scenariusz „Bożego Ciała” odpowiada Mateusz Pacewicz, a zdjęcia przygotował Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”).

Tak przedstawia się opis dystrybutora:

" „Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw..."

Polecamy:

Źródło: YouTube.com

Tagi: boże ciało trailer zwiastun