Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2019 10:22
Orbital Era Akira
571V

Orbital Era od autora Akiry na zajawce! Kinowa produkcja i nowa Akira bazująca na mandze

Wiadomo już, że premiera adaptacji animowanej Akiry od Warner Bros. odbędzie się w 2021 roku. Autor tej kultowej mangi/filmu nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Poznajcie Orbital Era!

Katsuhiro Otomo, twórca kultowej mangi Akira, zapowiedział, że pracuje obecnie nad zupełnie nowym, filmowym projektem. Chodzi o produkcję nazwaną "Orbital Era", czyli trzeci pełnometrażowy film animowany sygnowany przez Katsuhiro Otomo.

Nadciąga Akira w wersji live-action od Warner Bros.

Poniżej znajdziecie oficjalny szkic fabularny Orbital Era:

"Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, na kolonii kosmicznej, która jest cały czas budowana. W filmie śledzimy losy młodych chłopców, żyjących w tym dziwnym środowisku i społeczności. Temat "rzeczywistości znajdowanej w ludzkiej przyszłości" zostanie zaprezentowany z ich indywidualnych perspektyw".

Głównym bohaterem jest Amerykaninem (niech was nie zmyli napis "CCCP" na hełmie). Otomo zajmuje się nie tylko projektami postaci, scenariuszem dzieła, ale i reżyserią.

Póki co możemy zerknąć na teaser szykowanej kinowej produkcji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do premiery.

Co ważne - Otomo pracuje też nad nowym projektem "Akira". Wiadomo, że w ramach nowej animacji mają być uwzględnione wszystkie elementy fabularne znane z mangi. Czekamy na więcej szczegółów na ten temat.

Pierwotne wydanie animowanej "Akiry" doczeka się też reedycji w rozdzielczości 4K. Premiera nastąpi wiosną 2020 r.

Akira od Warner Bros. z datą premiery

Źródło: https://kotaku.com/new-akira-anime-project-and-brand-new-anime-film-keep-k-1836122060

Tagi: akira anime orbital era