Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2019 18:49
Jacob's Ladder 2019
865V

Jacob's Ladder na zwiastunie. Remake kultowego horroru Drabina Jakubowa

Sześć lat trwały prace nad wskrzeszeniem „Jacob's Ladder”. Nowa wersja psychologicznego horroru otrzymała pierwszy zwiastun i materiał wygląda naprawdę nieźle. Fani pierwowzoru z 1990 roku mogą zacierać rączki.

W 1990 roku zadebiutował film „Jacob's Ladder”, który został wyreżyserowany przez Adriana Lyne'a. Produkcja została doceniona, jednak przez długi czas nie otrzymywaliśmy pozytywnych informacji dotyczących wskrzeszenia projektu.

Spider-Man: Daleko od domu – recenzja filmu. Eurotrip

Dopiero w 2013 roku pojawiło się światełko w tunelu. Przez kolejne lata przygotowywano scenariusz, później aktorzy trafili na plan i ostatnie sceny nagrano w 2016 roku. Następnie nastała niepokojąca cisza. Produkcja miała wskoczyć do kin 1 lutego 2019 roku, ale niestety tak się nie stało.

Mimo wszystko możemy mieć nadzieję, że teraz „Jacob's Ladder” powróci. Otrzymaliśmy dzisiaj pierwszy zwiastun, który potrafi zaintrygować. Twórcy w tym wypadku nie zdecydowali się na bezpośrednią kontynuację lub czysty remake – opowieść to „hołd dla kultowej produkcji”.

W oryginale poznaliśmy żołnierza, który po powrocie do domu z wojny w Wietnamie jest dręczony dziwnymi halucynacjami. Nowa wersja skupia się także na marines, ale teraz bohater na froncie traci brata – po powrocie do domu Jacob wpada w pułapkę własnego umysłu.

Na Cannes Film Market prawda do filmu nabyło Vertical Entertainment, które wyznaczyło datę premiery na 23 sierpnia.

Tagi: drabina jakubowa film Jacob's Ladder trailer zwiastun