Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2019 22:30
Alan Wake PS4
1157V

Alan Wake trafi na PlayStation 4? Twórcy mogą wrzucić pisarza na nowe platformy

Alan Wake nie będzie już kojarzony wyłącznie z Xboksem i komputerami osobistymi. Remedy Entertainment może wrzucić historię znanego pisarza na kolejne platformy. To bardzo dobra wiadomość dla sympatyków marki PlayStation.

Już dzisiaj mieliśmy okazję zapowiedzieć powrót praw wydawniczych Alana Wake'a do Remedy Entertainment, ale to dopiero początek przyjemności. Twórcy mogą wykorzystać IP i przedstawić historię pisarza na kolejnych platformach.

Alan Wake u Remedy Entertainment! Marka wraca do Finów od Microsoftu

Alan Wake na PlayStation 4 i Nintendo Switch? Remedy Entertainment mówi wprost – może wprowadzić markę na wiele platform. Firma jest teraz właścicielem pełnych praw wydawniczych, więc w odpowiednim momencie może zająć się wrzuceniem bohatera oraz historii na inne platformy.

Twórcy aktualnie „nic nie ogłaszają”, jednak możemy podejrzewać jedno – firma wykorzysta potencjał tego IP. W końcu będzie to świetna okazja do pobudzenia fanów, którzy od dawna czekają na rozwój tej marki.

Finowie jednocześnie podkreślają, że aktualnie skupiają się wyłącznie na dokończeniu prac i wrzuceniu na rynek Control – premiera gry odbędzie się 27 sierpnia. Przygoda trafi jednocześnie na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-07-01-alan-wake-developer-remedy-regains-publishing-rights

Tagi: alan wake Microsoft Game Studios Remedy Ent.