Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2019 11:50
kait diaz z gears 5
506V

Twórcy Gears 5 o nowym IP - „Nigdy nie mów nigdy”

The Coalition pracuje nad najnowszą produkcją Gears 5, która jest ich drugim projektem spod marki Gears od War. Tymczasem, gdy wielu fanów serii przeciera już ręce na myśl o przygodach Kait Diaz i poznaniu historii Szarańczy, deweloperzy z The Coalition zostawiają sobie otwartą furtkę na podjęcie nowych projektów.

The Coalition jest studiem działającym w ramach Xbox Game Studios, któremu od 2014 roku została powierzona seria Gears of War. Działania deweloperów wpisują się w założenia Microsoftu, który swoje znane marki zleca w ramach franczyzy konkretnym studiom.

Mad Max: Na drodze gniewu inspiracją dla Gears 5

W wywiadzie z szefem studia Rodem Fergussonem, zapytany o dalsze aktywności potwierdził, że nigdy nie można wykluczyć podjęcia się nowych projektów. Chociaż studio jest oddane marce, nie zaprzeczają robieniu innych rzeczy:

„I tak, gdy patrzymy dalej... Jednym z aspektów związanych z utrzymaniem kluczowych talentów twórczych jest to, że potencjalnie chcesz zająć się innymi rzeczami, twórczo. Ale w tej chwili, jesteśmy naprawdę skoncentrowani na Gears przez cały czas.”

Jak zaznaczył deweloper, prace nad franczyzą Gears of War są bardzo zintensyfikowane, bo rozciągają się na Gears 5, Gears Tactics oraz Gears POP!, co daje „pełne ręce roboty”. Cóż, nam pozostaje tylko czekać na jak najlepsze efekty wszystkich działań.

10 września 2019 roku będziemy mogli doświadczyć nowych przygód spod bestsellerowej serii Gears of War. Tym razem, przemierzając planetę Sera i wcielając się w postać Kait Diaz, odpowiemy na pytania trapiące protagonistkę.

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5-developer-on-making-a-new-ip-never-say-never?fbclid=IwAR09zbnPoKB6NL4U1w96bzNN5i_nVR86ODdV27gQOsgp-ZUNHoURgU4mF0I

Tagi: Gears 5 Gears of War Microsoft Microsoft Game Studios The Coalition