Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2019 07:30
hideo kojima
1250V

Metal Gear tworem amerykańskich szpiegów? Tak twierdzi rosyjski minister obrony

Hideo Kojima agentem amerykańskich służb? Zgodnie ze zdaniem członka rosyjskiego rządu, Metal Gear ma pobudzać niezadowolenie z działań państwa, działając na rzecz amerykańskich szpiegów.

Stworzona przez Hideo Kojimę seria Metal Gear przez wielu graczy może zostać uznana za legendarną. Elementy skradankowe, niebanalne poczucie humoru i wielowątkowa fabuła, której nieobce są tematy związane z polityką, wywiadem i wojną, to jedne z wielu jej cech charakterystycznych.

Hideo Kojima w serialu

Jak jednak można się domyślić, tematy, których dotyka ta znana seria, nie zawsze są wygodne. Andrei Kartapolov, rosyjski minister obrony, stwierdził:

"W Internecie realizowane są projekty amerykańskich służb specjalnych, takich jak Metal Gear i RuNet Echo, mające na celu bezpośrednią manipulację świadomością publiczną, a zwłaszcza ludzi młodych"

Zdaniem rosyjskiego ministra obrony, Metal Gear jest narzędziem propagandy, które ma wywoływać wśród młodych ludzi niezadowolenie z działań rządu i popychać do podejmowania prób strajków czy protestów. Za wszelkimi działaniami ma stać amerykański wywiad.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że cała marka została stworzona przez japońskiego dewelopera. Na ile więc mogą być prawdopodobne słowa polityka? Oceńcie to sami.

Źródło: https://gamerant.com/metal-gear-us-intelligence-project-russian-government/

Tagi: hideo kojima Konami metal gear szpiegostwo Ultra Games