Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.06.2019 12:22
Tetris Royale na iOS i Android
724V

Tetris Royale. Klockowy Battle Royale na komórki zapowiedziany

Sukces, jakim może pochwalić się Tetris 99 sprawił, że kolejni twórcy postanowili chwytać podobne konwencje. Jeszcze w tym roku dostaniemy mobilny odpowiednik świetnej produkcji z Nintendo Switch. 

Choć nigdzie nie można znaleźć oficjalnych danych, ponieważ ciężko je zgrupować, to traktując całego Tetrisa jako jedność, będziemy mogli mówić o najlepiej sprzedającej się marce gier w historii. Ma na to wpływ multum wariacji z klockami w roli głównej, które pozwalają jej pozostać nieśmiertelną. 

Tetris 99 z pierwszym DLC dla graczy singlowych

Dużym powiewem świeżości był wydany w lutym bieżącego roku Tetris 99. Sukces produkcji nie powinien nikogo zaskakiwać, albowiem mieszał on w sobie dwie niezwykle popularne konwencje. Pierwszą, samego Tetrisa, który jak już wspomniałem, plasuje się na pierwszym miejscu pod względem liczby sprzedanych gier (opartych na jego zasadach). Oraz drugą - trybem Battle Royale, który zaskarbił sobie serca milionów fanów rozgrywki sieciowej.

Nic więc dziwnego, że rzeczone połączenie się sprawdziło, a jeszcze mniejszym zaskoczeniem jest chęć podboju kolejnych platform przy pomocy tego schematu. Tetris Royale to gra w konwencji Battle Royale, która przeznaczona jest na iOS oraz Androida. Stoją za nią The Tetris Company oraz N3TWORK, które wspólnie zamierzają podbić rynek mobilny. 

Choć nie mamy jeszcze możliwości sprawdzenia gry w akcji, to pewne jest, że Tetris Royale zamierza czerpać garściami z Tetris 99. Dostępne będą te same tryby: 100-osobowy Battle Royale oraz Maraton. Co więcej, zaimplementowane zostaną konkursy i codzienne wyzwania, a także rankingi. Twórcy zapowiadają, że to nie wszystko, a gra pod względem liczby dostępnych opcji przebić hitową produkcję z Nintendo Switch. 

Beta Testy Tetris Royale rozpoczną się jeszcze w tym roku, a gra ma trafić na urządzenia z systemami Android oraz iOS do wszystkich zainteresowanych na całym świecie - z wyjątkiem Chin

'

Źródło: https://www.dualshockers.com/tetris-royale-ios-android-battle-royale-mobile/

Tagi: Arika Nintendo Tetris 99

Nie przegap