Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2019 15:38
Wyścigówka z Gran Turismo Sport
2839V

Gran Turismo Sport z „najszybszym samochodem” na świecie. Duża aktualizacja trafia do gry

Polyphony Digital zapowiedziało właśnie najnowszą aktualizację do Gran Turismo Sport. Gracze mogą liczyć na kilka nowych wozów i na liście znalazł się „najszybszy samochód wyścigowy na świecie”. Dodatek trafi do wszystkich posiadaczy gry za darmo.

Już jutro na serwerach Gran Turismo Sport wyląduje aktualizacja 1.40. Patch wprowadzi między innymi pięć nowych samochodów i na liście znajduje się „ostateczna maszyna wyścigowa”, czyli Gran Turismo Red Bull X2019 Competition.

Pierwszy gameplay pokazuje deszcz w Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport jest rozwijane od dnia premiery. Twórcy systematycznie przygotowują między innymi nowe samochody – już jutro sprawdzimy pięć nowych wozów:

  • Chevrolet Camaro Z28 ’69
  • Toyota Tundra TRD Pro ’19
  • Toyota Sports 800 ’65
  • Renault Sport Clio V6 24V ’00
  • Gran Turismo Red Bull X2019 Competition

Specjaliści z Red Bull Racing i Gran Turismo stworzyli już dwa samochody wyścigowe (X2010 i X2014), ale ze względu na FIA Gran Turismo Championships pojawiła się potrzeba przygotowania kolejnej maszyny. W rezultacie gracze poprowadzą „najszybszy samochód wyścigowy”, który nie został skalany jakimikolwiek ograniczeniami i przepisami.

Tak maszynę opisują twórcy:

„X2019 Competition został oparty na standardzie X2014. Przednie skrzydło i tylna część nadwozia zostały zmienione w celu zmniejszenia siły docisku, aby zahamować drastyczną zmianę w aerodynamice, która miałaby miejsce w bliskich bitwach z innym samochodem. Zmieniono również przednie i tylne osłony kół, aby umożliwić szybką wymianę opon.

Ponadto, 2-litrowa turbosprężarka została zastąpiona 3-litrowym silnikiem z naturalnym zasysaniem, a bardziej konwencjonalny system przepustnicy został wprowadzony, aby nadać mu bardziej atrakcyjny dźwięk wyścigowy.”

Do Gran Turismo Sport trafił także nowy tor (Sardynia), a w ligach pojawiły się nowe serię rajdów wytrzymałościowych.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2019/06/26/drive-the-fastest-racing-car-in-the-world-with-gt-sports-new-update/

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment

Nie przegap