Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2019 22:00
Daymare: 1998 art
1886V

Daymare: 1998 czerpie garściami z Resident Evil 2? Długi gameplay pokazuje początek historii

Twórcy Daymare: 1998 kilka lat temu rozwijali pełny remake Resident Evil 2. Zespół musiał zmienić plany z powodu prac Capcomu, ale autorzy nie porzucili gry, a zmienili kilka elementów i rozpoczęli prace nad zupełnie nowym horrorem. Dzisiaj możemy spojrzeć na sam początek opowieści.

Invader Studios kilka lat temu zapowiedziało Resident Evil 2 Reborn. Twórcy chcieli przygotować pełne odświeżenie kultowej gry, jednak ze względu na plany Capcomu, zrezygnowano z prac nad bezpłatną wersją. Autorzy zostali zaproszeni przez Japończyków, pomagali w rozwoju projektu, a nawet zostali uwiecznieni w napisach końcowych.

Daymare: 1998 zostanie wydany przez twórców Hatred

Jednocześnie zespół nie zapomniał o swoim projekcie. Invader Studios zmieniło nazwę na Daymare: 1998 i przygotowuje pełny horror, który można nazwać duchowym spadkobiercą Resident Evil 2. Autorzy oczywiście opracowali zupełnie nową kampanię, jednak jak za chwilkę zobaczycie – łatwo można znaleźć tutaj sporo podobieństw.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że za projekt potworów odpowiada Satoshi Nakai, japoński artysta, który miał okazję pracować nad wyglądem monstrów z Resident Evil Code: Veronica X oraz Resident Evil Zero. Deweloperzy oczywiście nie uciekają od porównań do serii Resident Evil.

Daymare: 1998 zadebiutuje jeszcze w tym roku, a dzisiaj możemy spojrzeć na początek opowieści. Pierwsze 15 minut odpowie na pytanie – czy warto pakować się w ten horror?

Warto spojrzeć:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Daymare: 1998 Destructive Creations Invader Studios

Nie przegap