Przemysław Ścierski Przemysław Ścierski 11.06.2010 19:31
Prince of Persia: Zapomniane Piaski
556V

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

xxxxx

Prince of Persia... gra, która najbardziej kojarzyć się może z trylogią piasków czasu (która dostała miano kultowej) Po średnim eksperymencie z 2008r. wraca do korzeni w najnowszej odsłonie zatytułowanej ZAPOMNIANE PIASKI, ale czy wyszło to serii na dobre?

Na początek może o fabule, którą zaliczam jako pierwszy minus. Nasz bezimienny książę zostaje wysłany przez swego Ojca do królestwa jego brata Malika, aby się szkolić i w przyszłości zostać tak potężnym władcą jak brat. Jednak gdy pojawia się z wizytą, zastaje atakowane mury pięknego królestwa, a zdesperowany Malik by pozbyć się najeźdźców uwalnia starożytną armie króla salomona, która... a tego dowiedzcie się już sami ;p. jeżeli chodzi o samą rozgrywkę od czasów starej trylogii mało się zmieniło. Dalej skaczemy, walczymy, skaczemy, rozwiązujemy zagadki i tak w kółko. Mimo że gra jest dość krótka (jakieś 7 godzin) nie zdążycie odczuć monotonii. Jak w starych częściach wszystko było nieźle zróżnicowane, tu mamy natomiast widoczny nacisk na sekwencje platformowe. Dodano do nich parę fajnych nowości jak chwilowe zamrożenie wody, czy mocne wybicie (krótki lot) prosto w przeciwnika. Wszystko bardzo fajnie się komponuje z starymi sekwencjami odziane w nowe animacje, które wypadają naprawdę świetnie.

Drugim bardzo waźnym elementem w rozgrywce jest walka. Na pierwszy rzut oka wygląda słabo i nudnie. Ale gdy już naprawde się w ciągniemy i dopakujemy dosadnie naszą postać ( o tym zaraz) z walki czerpiemy czysty fan. Naprawde bawi bo do dyspozycji mamy machanie mieczem, lekkie i słabe , kopnięcie i cztery stopniowo ulepszane moce żywiołów jak np. tornado. trzecią dość rzadko występującą częścią rozgrywki są zagadki, w miarę łatwe ale satysfakcjonujące. I jak wspomniałem wcześniej nowość to także możliwość ulepszenia zdolności księcia. jest ich naprawdę sporo i nie da się zrobić wszystkiego na "maksa" za pierwszym podejściem. Bardzo fajnie nakłania do ponownego przechodzenia gry.

 

Teraz pare słów o elementach technicznych. Gra chodzi płynnie i wygląda ładnie. Może nie tak jak uncharted 2 czy god of war 3 , ale trzyma poziom, zwłaszcza piękne lokacje. Więc jeżeli jesteście fanami starej trylogii to wybór jest prosty. Gorzej jest gdy jej nie polubiliście Bo teraz na rynku jest dość sporo fajnych gier i wybór byłby trudny. Ja ocenę może troszeczkę zawyżyłem, ale ja zaliczam się właśnie do fanów serii. I dodam jeszcze, że tak... na mnie też wywierała słabe wrażenia dopóki w nią nie pograłem, a najważniejsze jest chyba to że nie żałuje wydanych pieniędzy..

 

zalety: Ładne otoczenia, akrobacje, zabawa płynąca z walki , Powrót do starej trylogii

wady:  Krótka, Zero fabuły

ocena: 8+

Tagi: prince of persia: zapomniane piaski