Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.06.2019 17:02
DMCA Royale
998V

Mario Royale to teraz DMCA Royale. Wszystko przez naruszenie praw autorskich

Ciekawa wariacja umieszczenia trybu Battle Royale w świecie Mario musi zostać znacząco przeprojektowana. Twórca nie ma zamiaru porzucić swojej gry. 

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o wyjątkowo intrygującym, amatorskim projekcie jednego z internetowych programistów. Stworzył on coś na wzór rozgrywki w stylu Battle Royale w dwuwymiarowym świecie New Super Mario Bros..

Mario Royale - wyjątkowa implementacja mechaniki Battle Royale w Super Mario Bros.

Sprawy przybrały obrót, którego należało się spodziewać. Twórca poinformował fanów projektu, że otrzymał od Nintendo list DMCA (Digital Millennium Copyright Act), który zmusza go do wprowadzenia znaczących zmian w fundamencie rozgrywki. Autor, znany pod pseudonimem InfernoPlus, usunął z gry wszystkie postacie na licencji Nintendo, poziomy oraz nawiązania.

Ogłosił jednak, że ma zamiar wydać zupełnie nową wersję - bez naruszania praw autorskich. Całość otrzyma zupełnie nowy styl wizualny oraz postacie, ale mechanika rozgrywki ma zostać zachowana i dalej przypominać tę z Mario Royale. 

Gra ma zostać przemianowana na Infringio Royale bądź DMCA Royale. InfernoPlus poinformował, że naprawiona wersja ma pojawić się już na dniach, a on, wraz z zespołem, ciężko nad tym pracują. Co ważne, projekt nawet po zmianie pozostanie w pełni darmowy.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/nintendo-takes-down-mario-royale-new-alpha-version-released-without-any-nintendo-references/

Tagi: battle royale DMCA Mario Royale Nintendo

Nie przegap