Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.06.2019 19:04
Xbox Game Pass gry
1273V

Dyrektor ID@Xbox przekazał, że subskrybenci Game Passa kupują więcej gier

Jak przekazał Chris Charla z ID@Xbox, subskrybenci Xbox Game Pass są bardziej skłonni do kupowania i sprawdzania nowych gier. 

Xbox Game Pass to jedna z przełomowych rzeczy, które zdarzyły się podczas obecnej generacji konsol. Abonament pozwalający ogrywać gry bez ich kupowania, a jedynie za pojedynczą opłatą, wyznaczył nową drogę wielu wydawcom tego typu rozrywki. 

Xbox Game Pass z nowymi grami. Tytuły na Xbox One i PC

Wiele osób jest zaskoczonych popularnością, jaką usługa osiągnęła wśród wydawców i producentów gier. Doszukują się w tym spadku sprzedażowego. Wszystkie minusy usługi stara się rozwiać dyrektor ID@Xbox, Chris Charla:

Wiemy, że ludzie zaczynają grać w więcej gier, gdy stają się członkami Game Passa, wydają wtedy więcej pieniędzy. Kupują więcej produkcji. Kupują je poza usługą, więc to wspaniała rzecz dla całego ekosystemu. 

Jak słusznie zauważono, gry z ID@Xbox, które przedstawiono na E3 2019, zostały zapowiedziane, jako dostępne od premiery we wspominanej usłudze. Jak wyjaśnia Charla, takie działanie przynosi korzyść nie tylko graczom, ale też programistom, ponieważ sprawia to, że gry trafiają do większej liczby interesantów

Game Pass to bardzo udana rzecz - zarówno dla graczy, jak i dla producentów. To świetna droga, aby znaleźć swoją kolejną ulubioną grę. Jest to wspaniały sposób, aby odkrywać nowe produkty. Dla twórców i wydawców jedną, z najtrudniejszych rzeczy, jest reklama i trafienie do graczy. Bycie częścią Game Passa rozwiązuje wiele problemów związanych z tym aspektem. Tytuły mogą być szybko odkrywane przez miliony fanów. 

Zdaje się, że szef działu ID@Xbox doskonale wyjaśnił korzyści, jakie płyną z przekazania swojego projektu do usługi. Jak widać, korzyści czerpią z tego wszyscy. Twórcy i deweloperzy, którzy w prosty sposób trafiają do odbiorców, gracze dostający dostęp do nowych gier w cenie abonamentu i sam Microsoft, który powiększa swoją bibliotekę. 

Źródło: https://www.onlysp.com/people-buy-more-games-after-joining-game-pass-says-xbox/

Tagi: Chris Charla ID@Xbox Xbox Game Pass

Nie przegap