Tytus Stobiński Tytus Stobiński 21.06.2019 15:45
Apple Logo
1365V

Przedstawiciele Apple twierdzą, że nowe taryfy są w stanie skutecznie zaszkodzić firmie

Wojna handlowe na linii Stany Zjednoczone - Chiny rozpoczęła się na dobre, a zważywszy na branżę w jakiej się obracamy, sprawa również odbije się na producentach konsol, telefonów i reszty elektroniki. Tym razem swoje zdanie na ten temat ma do powiedzenia Apple.

Według przedstawicieli firmy z nadgryzionym jabłkiem, wprowadzenie zmian przez administrację Donalda Trumpa negatywnie wpłyną na kondycję Apple i postawi giganta w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z międzynarodowymi konkurentami, a w szczególności chińskimi odpowiednikami. W liście do Roberta Lightizera, amerykańskiego przedstawiciela handlowe ujęto, że proponowane taryfy będą miały wpływ na praktycznie każde urządzenie jakie mają oni w swojej ofercie. 

Apple wyśmiane nawet przez fanów. Podstawka pod monitor za 999 dolarów

Firma jest zdania, że nowe opłaty przeszkodzą w skutecznym rozwoju i rozwijaniu amerykańskiej gospodarki. Apple zresztą nie jest w tej sprawie odosobnione, ponieważ swoje listy wystosowały już takie marki jak Dell, Intel, Microsoft czy HP. Wszyscy producenci są zgodni - nowe taryfy zaszkodzą amerykańskim liderom technologicznym, spowolnią wprowadzanie innowacyjnych produktów i konkurowanie na globalnym rynku. Pojawiają się również plotki, jakoby producent z Cupertino myślał nad przeniesieniem swoich fabryk do południowo - wschodniej Azji, a dokładnie do Wietnamu lub Indii.

Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i obserwować, jak bardzo sprawa odbije się na nas - konsumentach. 

Więcej o Apple:

„Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia” - książka przedstawia Jobsa jakiego nie znaliśmy

Apple WWDC 2019. Potężny nowy Mac Pro ujawniony

Źródło: https://www.theverge.com/2019/6/20/18693146/apple-tariffs-letter-us-trade-representative-cost

Tagi: apple dell donald trump hp Intel Microsoft

Nie przegap