Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.06.2019 11:47
Final Fantasy VII Remake
1377V

Sporo nowych informacji o Final Fantasy VII Remake. Przebieranki i Honey Bee potwierdzone!

Kolejne dni przynoszą nam nowe informacje o Final Fantasy VII Remake. Tym razem japońskiemu Famitsu wywiadu udzielił Tetsuya Nomura.

Po ujawnieniu na E3 2019 nowych materiałów i informacji z Final Fantasy VII Remake, czas na rundkę wywiadów, które udzielać będą deweloperzy. Tetsuya Nomura, który w przypadku remake'u pełni rolę reżysera, w magazynie Famistu ujawnił kilka nowości, potwierdzająć przy okazji przebieranki w Wall Markecie i wydarzenia w Honey Bee.

Final Fantasy VII Remake zajmie 2 płyty Blu-ray. Producent tłumaczy

Nomura potwierdził, że przebieranki, wktórych bierzemy udział w Wall Markecie, gdy chcemy uratować Tifę zostaną w grze, podobnie jak wszystkie pozostałe wydarzenia krążące wokół posiadłości Honey Bee. Te oczywiście zostaną w pewien sposób zmodyfikowane, by dopasować je pod dzisiejsze społeczeństwo.

Dodał także, że główna oś fabularna i wydarzenia z nią związane się nie zmienią, ale pojawi się sporo nowych lokacji, scen i dialogów, bo - jak dodał śmiejąc się - czymś trzeba wypełnić dwie płyty Blu-ray. Najwięcej ma być nowych dialogów, nie tylko dotyczących dodanych scenek, ale też między postaciami w trakcie samej eksploracji.

Final Fantasy VII Remake - design postaci

Design Tify znacząco nie odstaje od oryginału. Zmniejszono jej biust, co jest efektem prośby działu odpowiedzialnego za zasady i etykę w Square. Designerzy chcieli też, by Tifa miałą widoczne mięśnie, które oddadzą jej atletyczną budowę. Przyjaciółka Clouda z czasów dzieciństwa zestawiana jest w kontrze z Aeris jako dwa archetypy bohaterek - wschodnia i zachodnia.

Poruszony został też temat tajemniczych czarnych duchów, które widzimy w zwiastunie. Są to Strażnicy Przeznaczenia, pojawiający się przy naszej druzynie gdziekolwiek ta się nie uda. Ich rola na razie jest owiana tajemnicą.

Na koniec potwierdzono obecność przedmiotów odnawiających MP (zamiast automatycznej regeneracji), różnych reakcji bohaterów na danego przeciwnika, a także sporo nowych potworów, które zostaną dodane by uzupełnić nowe lokacje w grze.

Tagi: Final Fantasy VII Remake playstation 4 Square Enix