Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.06.2019 12:34
Mobilne PlayerUnknown's Battlegrounds ma już ponad 400 milionów graczy
862V

Mobilne PlayerUnknown's Battlegrounds ma już ponad 400 milionów graczy

PlayerUnknown's Battlegrounds na komputerach osobistych nie radzi sobie w walce z Fortnite tak dobrze jak jego mobilna wersja, która to została pobrana już ponad 400 milionów razy, a codziennie w chiński hit gra aż 50 milionów graczy.

Walka o królewski tron gatunku Battle Royale jest niezwykle zacięta, albowiem z tego ogromnego tortu chce się najeść coraz więcej korporacji.

14 najlepszych seriali maja 2019

Największa batalia trwa pomiędzy PlayerUnknown's BattlegroundsFortnite. Dzieło Epic Games zdecydowanie wygrywa na konsolach i bardzo mocno uszczupliło bazę graczy PUBG na komputerach osobistych.

Z drugiej zaś strony Bluehole Studios zainwestowało trochę pieniędzy i świetnie rozwija mobilną wersję PUBG, która nie ma sobie równych. W przeciągu niemalże półtora roku od premiery na przenośnych polach bitwy pojawiło się ponad 400 milionów graczy z całego świata, a codziennie o zwycięstwo walczy aż 50 milionów z nich, co jest naprawdę fantastycznym wynikiem.

Według analityków PUBG Mobile przyniosło Tencentowi w maju aż 76 mln dolarów, zaś ekskluzywna na rynek chiński wersja o nazwie Game for Peace, w tym samym okresie zarobiła kolejne 70 mln dolców. 

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds