Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.06.2019 16:34
Sea of Thieves
778V

Sea of Thieves z coraz większą popularnością. Rocznicowa aktualizacja mocno pomogła

Sea of Thieves można powoli uznawać za sukces Microsoftu. Najnowsze dane wskazują, że w tytuł Rare zagrało ponad 8 milionów osób, do czego walnie przysłużyła się ostatnia aktualizacja.

Sea of Thieves nie wystartowało zbyt dobrze. Największym problemem tytułu był brak sensownej zawartości i co, którzy skusili się na kupno gry od razu po debiucie, szybko przestawali w nią grać. Trochę czasu musiało minąć, zanim w grze pojawiła się sensowna zawartość.

Microsoft poważnie zastanawia się nad ceną Project Scarlett

Swoje trzy grosze dołożyli także streamerzy, którzy w pewnym momencie zaczęli ponownie transmitować rozgrywkę, co powoli przekładało się na większe zainteresowanie ze strony ludzi. Ostatecznie Rare wypuściło także rocznicową aktualizację, która dodała m.in. pierwszą część kampanii dla jednego gracza.

I to właśnie ta aktualizacja sprawiła ostatnio, że Sea of Thieves zanotowało ponad 2 miliony nowych graczy. Zdradził to Joe Neate z Rare. Ostatni miesiąc był trzecim pod względem liczby graczy, którzy dołączyli do gry, co pokazuje, że aktualizacja została bardzo dobrze przyjęta.

Niejako w podzięce do 15 czerwca logując się do Sea of Thieves, możemy odebrać specjalne zdobienia statku inspirowane serią Halo. To oczywiście nie jest koniec wspierania tytułu. Rare ma w planach kolejne aktualizacje, które dostarczą nowej zawartości. Mówi się, chociażby o zwierzakach, które będą nam towarzyszyć.

Źródło: https://www.pcgamer.com/sea-of-thieves-has-had-2-million-players-since-its-big-update/

Tagi: Microsoft Game Studios Rare Sea of Thieves

Nie przegap