SKLEP
Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.06.2019 10:51
Wolfenstein: Youngblood
442V

Wolfenstein: Younblood z mikropłatnościami na coś więcej niż kosmetyka? Niejasna wypowiedź developera

Nadchodzący spin-off serii Wolfenstein zapowiada się i wygląda na bardzo solidną strzelankę z krwi i kości. Jest jednak element, który nie do końca został wyjaśniony i może wzbudzić mieszanie odczucia. 

Ostatni materiał wideo, jaki zaprezentowano nam podczas konferencji na targach Electronic Entertainment Expo 2019, utwierdził sporą część graczy, że na Wolfenstein: Youngblood warto czekać. Kooperacyjna przygoda Jess i Soph to idealna okazja, by wraz z kumplem odpocząć po kolejnym upalnym dniu. Niestety, w dobie wszechobecnych mikropłatności, paryska przygoda córek B. J. Blazkowicza również nie mogła przejść obok nich obojętnie. I choć fakt, że w grze pojawi się możliwość wykupu opcjonalnych zmian kosmetycznych, była wiadoma już od dawna, to dziś napłynęły do nas niepokojące wieści. 

Wolfenstein: Youngblood nie zabrakło na E3. Zwiastun i screeny pokazują córki Blazkowicza.

Podczas wywiadu, Andreas Öjerfors, pełniący funkcję starszego projektanta gry wypowiedział się na temat wspomnianych mikropłatności:

Gram w grę podczas pracy od około dwóch tygodni i ani razu nie zakupiłem niczego. Naprawdę tego nie potrzebujesz, ale masz taką możliwość, jeśli chcesz przyspieszyć pewne sprawy. Ale ja nigdy nie czułem takiej potrzeby. Nawet mi to przez myśl nie przeszło.

Sprawa jest o tyle dziwaczna, ponieważ wypowiedź Öjerforsa jest dość niejasna, a wcześniej wspominał on, że za prawdziwą walutę zakupimy "sztabki złota". Te z kolei, służą nie tylko do pozyskania elementów kosmetycznych, ale także dodatków do broni oraz ich ulepszeń. Cóż, jeżeli w istocie system mikropłatności posłuży ułatwieniu rozgrywki, dość szybko się o tym dowiemy i z pewnością zostaniecie poinformowani.

Premiera Wolfenstein: Youngblood zaplanowana jest na 26.07.2019. Gra ukaże się na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz PC.

Warto przeczytać:

Wolfenstein: Youngblood z obsługą RTX. Mamy nowy gameplay

Wolfenstein: Youngblood nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store

Wolfenstein: Youngblood. Córki Blazkowicza rozrabiają na nowym zwiastunie

Tagi: Bethesda MachineGames Wolfenstein: Youngblood