Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2019 16:45
Johnny Silverhand Cyberpunk 2077
4416V

Keanu Reeves był ukrywany przez Microsoft. Kim jest postać grana przez aktora?

Keanu Reeves skradł show Microsoftu, jednak to korporacja z Redmond musiała się namęczyć, by nikt nie wiedział o pojawieniu się aktora podczas konferencji. Jak udało się nie zepsuć niespodzianki i dlaczego wybrano akurat tego aktora? Poznajcie ciekawostki z pokazu i Cyberpunk 2077.

Cały świat mówi nie tylko o Keanu Reevesie w Cyberpunk 2077, ale także o samej konferencji Microsoftu. Wydarzenie Amerykanów zostało odrobinę przyćmione, jednak mimo wszystko korporacja z Redmond nie może narzekać – to w końcu kapitalna reklama show.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Keanu Reeves na E3? To nie było łatwe zadanie

Pojawienie się Keanu Reevesa na targach w Los Angeles było wielkim wydarzeniem. Wystąpienie aktora postanowił przybliżyć Phil Spencer, który podkreślił, że jego zespół musiał zadbać o dodatkowe środki bezpieczeństwa, by informacje dotyczące show nie wyciekły.

To właśnie z tego powodu Keanu Reeves nie pojawił się na próbach, a w całym scenariuszu zamiast nazwiska aktora pojawiła się nazwa kodowa. Mężczyzna przyjechał do Microsoft Theatre dopiero w momencie show – tak aby nikt nie mógł zepsuć niespodzianki. Szef marki Xbox podkreślił, że nie był pewien, czy to wszystko się uda, ponieważ doskonale zna przypadki przecieków, które niszczyły podobne wydarzenia.

Tylko Keanu Reeves

A jak to się stało, że Keanu Reeves pojawi się w grze? Miles Tost z CD Projekt RED wspomniał, że rozmowy z aktorem odbyły się około rok temu. Twórcy byli przekonani, że chcą zaangażować Keanu w przygotowaną rolę i padło nawet konkretne „to zawsze był on lub nikt inny”. Na szczęście udało się dogadać z Reevesem, który odegra bardzo istotną rolę w całym Cyberpunk 2077.

Keanu Reeves w Cyberpunk 2077 jako...? (uwaga na małe spoilery!)

CD Projekt RED dokładnie wyjaśniło rolę Keanu Reeves w Cyberpunk 2077. Jeśli obawiacie się spoilerów, to nie czytajcie pozostałej części wiadomości... Choć szczerze mówiąc pewnie trudno będzie Wam przetrwać do kwietniowej premiery. Polacy obsadzili Reeves w ważną rolę, która jest związana z całym uniwersum Cyberpunka.

Keanu Reeves wskoczy w buty Johnny’ego Silverhanda, ale to nie Polacy stworzyli tę postać. To Mike Pondsmith zajął się wykreowaniem bohatera, który wystąpił w papierowym RPG-u. Mężczyzna jest jednym z przedstawicieli klasy rockerboy, czyli w prostych słowach – jest on takim cyberpunkowym bardem, muzykiem, artystą, a jednocześnie przedstawicielem rockowego zespołu Samurai.

Johnny Silverhand jest uważany w Night City za jedną z legend, która walczyła z koncernem Arasakę. Niestety, podczas ataku na główną siedzibę korporacji, rockerboy został zabity przez cyborga Adama Smashera.

Jak w tej sytuacji jest możliwe, że Silverhand znajduje się w Cyberpunk 2077? Polacy już potwierdzili, że główny bohater gry spotyka „technoducha”, który jest towarzyszem protagonisty. Podczas rozgrywki będziemy często słyszeć Johnny'ego, a w niektórych (ważnych) momentach zobaczymy coś na wzór hologramu.

Już wcześniej słyszeliśmy, że Cyberpunk 2077 będzie połączone z całym uniwersum Cyberpunka i jest to naprawdę świetne. Sympatycy pracy Pondsmitha mogą szykować się na sporo przyjemnych smaczków.

Warto zwrócić uwagę na strój oraz motocykl protagonisty – na obu elementach pojawia się nazwa Samurai, więc możemy podejrzewać, że V jest jednym z fanów Silverhanda.

Więcej o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://www.polygon.com/e3/2019/6/9/18658993/cyberpunk-2077-keanu-reeves-johnny-silverhand-e3-2019

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077