Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2019 15:13
RDR Breath of the Wild
767V

Twórcy The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 inspirują się Red Dead Redemption 2

Na Nintendo Switchu nie zagramy w Red Dead Redemption 2, ale nie oznacza to, że deweloperzy najnowszej Zeldy nie mogą korzystać garściami z ostatniego dzieła Rockstar. Zespół The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 podczas kreowania gry chętnie spogląda w stronę Dzikiego Zachodu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Red Dead Redemption 2 to jedne z najlepszych gier aktualnej generacji. Nintendo oczywiście dostrzega kapitalną grę Rockstar i zamierza z niej odpowiednio skorzystać.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 na E3! Zwiastun zapowiada nową historię

Nie znamy aktualnie wielu szczegółów dotyczących The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Gra na szczęście powstaje, a samo postawienie na kontynuację pozwala sądzić, że Japończycy zamierzają wykorzystać już stworzoną technologię i sama opowieść powinna zadebiutować szybciej niż moglibyśmy przypuszczać.

Eiji Aonuma – reżyser serii The Legend of Zelda – nie może liczyć na spokojne E3. Twórca został zapytany przez redakcję IGN o to, jakimi grami inspirują się deweloperzy najnowszej przygody Linka oraz Zeldy.

Japończyk wspomniał, że wielu członków zespołu ogrywało Red Dead Redemption 2 i to właśnie ten tytuł można uznać za jedną z inspiracji. W przypadku pierwszego The Legend of Zelda: Breath of the Wild studio spoglądało w kierunku The Elder Scrolls V: Skyrim – to właśnie tę produkcję dokładnie sprawdzał Hidemaro Fujibayashi, reżyser gry.

W sumie jak czerpać garściami to zdecydowanie od najlepszych, więc specjalnie nikogo nie powinno dziwić, że deweloperzy z Japonii chętnie przyglądają się zachodnim hitom.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/zelda-breath-of-the-wild-2-team-inspired-by-red-de/1100-6467741/

Tagi: Nintendo the legend of zelda: breath of the wild

Nie przegap