Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019 13:22
Xbox Game Pass
853V

Microsoft zamierza w każdym roku wydawać przynajmniej 4 ekskluzywne gry AAA

Korporacja z Redmond ma wielkie plany na przyszłe lata. Microsoft zamierza wydawać duże gry przynajmniej raz na trzy miesiące i tym samym zapewnić swoim klientom sporo frajdy. Wszystkie produkcje trafią do Xbox Game Pass.

Już w ubiegłym roku pojawiły się doniesienia, według których Microsoft zamierza stale wrzucać ciekawe gry do Xbox Game Pass. Teraz sytuację potwierdził Matt Booty – szef Xbox Game Studios.

Ostatnie gry we Wstecznej Kompatybilności

Nie jest raczej zaskoczeniem, że Microsoft na przyszłej generacji będzie skupiony na Xbox Game Pass. Matt Booty potwierdził wielkie plany związane z wydawaniem gier first-party, ponieważ Microsoft zamierza systematycznie wrzucać produkcje do usługi Amerykanów.

„Chcielibyśmy co trzy miesiące oferować wysokiej jakości gry.”

Jak to jest możliwe? Microsoft systematycznie rozbudowuje swoje wewnętrzne struktury i deweloperzy są nastawieni na przygotowanie gier do Xbox Game Pass. Niektóre pozycje powstają pięć lat, inne trzy lata, nie wszystko można zaplanować, jednak Amerykanie mają ogromne plany, które chcą realizować na kolejnej generacji.

Matt Booty podkreślił, że tworzenie gier to sztuka, którą nie zawsze można zaplanować – czasami coś nie wyjdzie, innym razem pojawi się opóźnienie lub po prostu projekt nie sprosta oczekiwaniom – jednak Microsoft chce zapewnić subskrybentom Xbox Game Pass przynajmniej jedną mocną grę co trzy miesiące.

Możemy oczywiście podejrzewać, że w tej sytuacji nie zostały zakończone „zakupy”, a w kolejnych miesiącach Phil Spencer powita w swojej rodzinie kolejne firmy.

Polecamy:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-game-1st-party-3months/

Tagi: microsoft xbox game pass xbox one Xbox Scarlett

Nie przegap