Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.06.2019 12:34
Stronghold: Warlords
1014V

Stronghold: Warlords oficjalnie. Wybieramy się na Daleki Wschód

Firefly Studios zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pokazało nową grę z serii znanej u nas jako Twierdza. Kolejna odsłona zabiera nas na Daleki Wschód. Poznajcie Stronghold: Warlords.

Seria Twierdza jest w naszym kraju kultowa. Pierwsza odsłona i Twierdza: Krzyżowiec po dziś cieszą się ogromną popularnością. Niestety, od dawna Firefly nie potrafiło powtórzyć sukcesu pierwszych odsłon. Czy wraz z Stronghold: Warlords się uda?

Darmowa gra każdego tygodnia w Epic Games Store do końca 2019

To ocenimy po premierze, którą zaplanowano na 2020 roku. Aktualnie udostępniono podstawowe informacje, pierwsze wideo z fragmentami rozgrywki oraz parę zrzutów.  Przede wszystkim, mimo wczesnej wersji, Stronghold: Warlords nie wygląda przesadnie źle. Firefly postanowiło do swojej serii zaimplementować elementy gatunku Grand Strategy. Czy to wyjdzie grze na dobrze — ocenimy później.

Gra rozciągać będzie się w przedziale czasowym od 3 wieku nasze ery aż do inwazji Mongołów w XIII wieku. W Stronghold: Warlords zrekrutujemy Watażków, będziemy ich rozwijać i ekwipować im lepszy sprzęt. Jest to rozwinięcie pomysłów lorda w zamku, który mógł walczyć, ale nie radził sobie z tym za dobrze. Dostaniemy kampanię, multiplayer i potyczkę z SI.

Tagi: e3 2019 pc Stronghold: Warlords wideo