Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019 12:25
Final Fantasy VII Remake
4626V

Final Fantasy VII Remake na E3! Gameplay wygląda genialnie, ale gra została podzielona na części

Square Enix musiało w końcu zaprezentować Final Fantasy VII Remake. Oczekiwana produkcja została w pełni odświeżona i właśnie otrzymaliśmy nowy fragment rozgrywki. Wcześniej poznaliśmy także datę premiery tego niezwykle gorącego kotleta.

Final Fantasy VII Remake to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji przez graczy, którzy wychowali się na „Szaraku”. Na szczęście Square Enix nie zamierza nas dłużej męczyć. Twórcy już wcześniej potwierdzili datę premiery, więc możemy siadać wygodnie, oglądać materiał i szykować pieniądze na powrót tej uznanej gry.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Square Enix nie zdecydowało się na zwykłe odświeżenie Final Fantasy VII Remake. Autorzy przebudowali grę od podstaw, by mieć pewność, że produkcja powróci w blasku. To właśnie z tego powodu opowieść powstaje tak długo – deweloperzy zadbali o dopieszczenie każdej lokacji, dorzucono do całości nowe tereny, a jednocześnie zupełnie odświeżono system walki. Teraz to pełnoprawny action RPG.

Final Fantasy VII Remake - dynamiczny gameplay i piękne odświeżenie

Na dobry początek prezentacji zobaczyliśmy krótki zwiastun, który potwierdził wyjątkowy poziom produkcji. Deweloperzy spędzili mnóstwo czasu na dokładnym dopracowaniu całej gry – bohaterowie wyglądają kapitalnie.

Gra zajmuje dwie płyty Blu-ray! Ta sytuacja jest spowodowana ogromną zawartością... Choć pewnie wielu z Was powie – RETRO! ;)

W trakcie wydarzenia otrzymaliśmy pokaz możliwości Clouda – autorzy stawiają na dynamiczną walkę, więc heros może korzystać z ataków (kwadrat) ale po naładowaniu ATB mamy okazję skorzystać z Tactical Mode. W tym nowym trybie otrzymujemy dostęp do zdolności oraz umiejętności, a jednocześnie akcja zostaje zatrzymana. TM pozwoli na spokojne dobranie taktyki. 

Potwierdziły się plotki – materie są zaprezentowane na broniach!

Twórcy pozwolili spojrzeć na pojedynek ze Scorpion Sentinelem – bydle posiada nowe ataki, zmusza graczy do korzystania z innych taktyk, a jednocześnie samo starcie wydaje się znacznie... Ciekawsze. Postawienie na akcję może okazać się w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. 

Japończycy pozwolili spojrzeć na dłuższy zwiastun – materiał w skróconej wersji pojawił się podczas koncertu. W tym wypadku widzimy masę fantastycznych scen, na których nie brakuje znanych bohaterów: Cloud, Barret, Tifa, Aeris, a nawet … Sephiroth!

Final Fantasy VII Remake w specjalnych wydaniach

Square Enix przygotowało także Edycję Kolekcjonerską oraz Edycję Specjalną Final Fantasy VII Remake:

Final Fantasy VII Remake Edycja Specjalna

Final Fantasy VII Remake Edycja Kolekcjonerska

Final Fantasy VII Remake - to kiedy premiera i jak z tym dzieleniem? 

Przypominamy –  Final Fantasy VII Remake  zadebiutuje 3 marca. Należy na pewno zaznaczyć, że produkcja została podzielona na części. W pierwszej odsłonie otrzymamy zaledwie Midgar, który jednak zostanie w znaczący sposób rozbudowany:

„Pierwsza gra w tym projekcie rozgrywa się w eklektycznym mieście Midgar i przedstawia w pełni samodzielne doznania z gry, które stanowią świetny punkt wyjścia dla serii.” - Square Enix

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix