Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2019 18:36
Star Wars Jedi: Fallen Order
4662V

Star Wars Jedi: Fallen Order na E3! Gameplay z oczekiwanej gry

Respawn Entertainment w końcu pozwoliło nam spojrzeć na pełny gameplay z oczekiwanego Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra na pierwszej rozgrywce prezentuje się naprawdę dobrze, więc miłośnicy marki Star Wars muszą zacierać rączki.

Respawn Entertainment już wcześniej potwierdziło podstawowe informacje dotyczące Star Wars Jedi: Fallen Order. Z tego powodu miłośnicy Gwiezdnych wojen wiedzą, że gra zadebiutuje na rynku 15 listopada. Autorzy zaplanowali premierę na trzy platformy: PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Star Wars Jedi: Fallen Order to produkcja single-player, w której najważniejsza jest historia. Twórcy postawili na produkcję bez trybu sieciowego oraz mikrotransakcji – gracze w dniu premiery otrzymają pełną opowieść. Głównym bohaterem gry został Cal Kestis, zbiegły Padawan, który jest jednocześnie jednym z ostatnich członków Zakonu Jedi – jego przyjaciele i współtowarzysze broni zostali wybici przez rozkaz 66.

"Imperium nie spocznie, dopóki nie zostanie zgładzony ostatni Jedi. Jako zbiegły Padawan twoje szanse są nikłe, ale po twojej stronie jest Moc. Odkryj zdolności Jedi, które przyjdzie ci opanować, by przetrwać."

Star Wars Jedi: Fallen Order = Uncharted + Dark Souls + Star Wars?

Na zaprezentowanej rozgrywce otrzymaliśmy możliwość spojrzenia na Cala, który wykonuje jedną z misji – akcję obserwujemy z trzeciej osoby, bohater może biegać po ścianach, wspina się po specjalnych elementach, a gdy wpada do jaskini to oświetla drogę za pomocą miecza świetlnego.

Potwierdziły się wcześniejsze przecieki – rozgrywka jest skupiona na rywalizacji na miecze. Bohater musi wykonywać uniki, zbija „pancerz” wrogim jednostkom, a dopiero w następnym kroku może wykonać bezpośredni atak. Autorzy na materiale pokazali zróżnicowanych oponentów, którzy korzystają z różnych broni – niektórzy padają po jednym ataku, innych trzeba pomęczyć.

Jak celnie zauważył Kajetan – tytuł w niektórych elementach (wspinaczka, chodzenie po małych przestrzeniach) przypomina serię Uncharted. Oczywiście Nathan nie mógł korzystać ze specjalnych mocy - Cal może przykładowo „przywołać” do siebie lianę lub spowolnić przeciwnika.

Star Wars Jedi: Fallen Order - dynamiczna akcja bez scenariusza 

Protagonista korzysta z pomocy małego drona – maszyna znajduje się na jego plecach i w odpowiednim momencie leczy Cala. Należy na pewno zwrócić uwagę na animacje – Respawn nie przespało ostatnich miesięcy i bohater rusza się naprawdę dobrze. Podobnie zresztą wyglądają przeciwnicy, ponieważ łatwo można tutaj dostrzec efektowne ruchy postaci.

Cal Kestis nie jest w pełni doświadczonym Jedi – mężczyzna nadal się uczy, więc podczas rozgrywki będziemy zdobywać punkty doświadczenia, które wykorzystamy w drzewku umiejętności. Bohater może nauczyć się nowych lub ulepszyć posiadane zdolności.

I jak? ;)

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Fallen Order