Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.06.2019 16:31
Niantic kończy wsparcie Pokemon Go na jedno z urządzeń Apple
1284V

Niantic kończy wsparcie Pokemon Go na jedno z urządzeń Apple

W momencie premiery Pokemon Go budziło wiele emocji na całym świecie, nie tylko wśród ludzi grających w gry wideo. Gra, tak czy inaczej wciąż ma swoją rzeszę fanów, którzy regularnie przemierzają ulicę miast łapiąc kolejne generacje Pokemonów.

Twórcy hitu, studio Niantic podąża jednak własną ścieżką, z którą nie każdy musi się zgadzać. Jak ostatnio poinformowali, ich wsparcie dla zegarków Apple Watch zostanie przerwane wraz z 1. lipca. Jak stara nam się wytłumaczyć developer, chcą oni w pełni poświęcić się tzw. Adventure Sync, dzięki któremu gracz nie będzie musiał dzielić swojej uwagi na dwa urządzenia, by śledzić kroki, dostawać kolejne cukierki i doprowadzać do wyklucia kolejnych jajek. Funkcja pozwoli także na integrację danych z takimi aplikacjami zdrowotnymi, jak choćby Google Fit oraz Apple Health.

Niebawem miną 3 lata od momentu, kiedy Pokemon Go ukazało się na rynku. Nadal poświęcacie czas na łapanie małych bestii, czy też specyficzny format gry nie pozwolił Wam pozostać na niej skupionym dłużej niż kilka tygodni?

Tagi: Niantic Pokemon Go