Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2019 15:29
Magic: The Gathering Netflix
1588V

Magic: The Gathering od Netflix! Bracia Russo stworzą serial

Joe i Anthony Russo będą pracować dla Netflix. Twórcy „Avengers: Infinity War” i „ Avengers: Endgame” stworzą serial w uniwersum Magic: The Gathering. Poznaliśmy pierwsze szczegóły produkcji.

Magic: The Gathering zostało stworzone w 1993 roku i od tego czasu markę sprawdziło ponad 38 mln fanów z całego świata. W ciągu 25-letniej historii, MTG zostało przetłumaczone na 11 języków i uniwersum poznali gracze z ponad 70 krajów.

Dom z papieru 3 na mocnym zwiastunie!

Joe i Anthony Russo oficjalnie będą pracować dla platformy Netflix. To właśnie oni zajmą się stworzeniem serialu animowanego w uniwersum Magic: The Gathering. Utalentowani autorzy ostatnich Avengersów otrzymają za zadanie napisanie nowej fabuły i rozwijanie historii Planeswalkerów.

Stworzeniem serialu „Magic: The Gathering” zajmą się największe talenty, które odpowiadały za sukces takich produkcji jak: „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, „Batman: The Animated Series”, „Star Wars: The Clone Wars”, „Firefly”, „Agent Carter”, „Ultimate Spider-Man” oraz „The Lego Movies”.

Henry Gilroy ("Star Wars Rebels", "Star Wars: The Clone Wars") i Jose Molina ("The Tick", "Agent Carter") będą głównymi scenarzystami i współproducentami serialu, a Yoriaki Mochizuki będzie pełnił funkcję dyrektora nadzoru i współproducenta. Animacja serialu zostanie zrealizowana przez Bardel Entertainment.

Tak sytuację skomentowali Joe i Anthony Russo:

„Jesteśmy wielkimi fanami i graczami Magic: The Gathering od początku powstania, więc możliwość ożywienia tych historii poprzez animację jest dla nas prawdziwą pasją”

Isaac Krauss, prezes Octopie, nie ukrywa zadowolenia z rozwijania serialu:

„Praca z Joe i Anthonym, Wizards of the Coast i Netflix nad tak powszechnie cenioną marką jest dla naszego studia prawdziwą atrakcją. Naszym celem jest nie tylko opowiedzenie fascynującej historii wykorzystującej dorobek Magic: The Gathering, ale także przeforsowanie medium i percepcji opowiadania historii poprzez animację. Ta seria przekroczy gatunki sensacyjnego thrillera, horroru i dramatu z głęboko rozwiniętymi postaciami, które nie są często spotykane w animacji”.

Chris Cocks, prezes Wizards of the Coast, powiedział:

"Więcej fanów cieszy się Magickiem teraz niż kiedykolwiek w swojej 25-letniej historii dzięki nieustającej popularności klasycznej gry i naszej najnowszej wersji War of the Spark, jak również niesamowitemu sukcesowi naszej nowej produkcji cyfrowej Magic: The Gathering Arena. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Joe i Anthonym Russo, aby dostarczyć do Netflix bogatą i zróżnicowaną obsadę postaci i światów w sposób, który zachwyci wielu naszych fanów.

John Derderian, szef działu programowania Anime w Netflix, także nie ukrywał zadowolenia z projektu:

"Magic jest ukochaną globalną franczyzą z masowo zaangażowaną bazą fanów, która rozwijała się dopiero od 25 lat. Nie ma nikogo lepiej nadającego się do przedstawienia tej historii widzom na całym świecie niż Joe i Anthony Russo, których talent do opowiadania gatunkowych historii jest niezrównany, o czym świadczy ich centralna rola w tworzeniu jednych z największych hitów kasowych wszech czasów".

Na dodatkowe informacje dotyczące projektu musimy jeszcze zaczekać. 

Warto spojrzeć:

Tagi: bracia Russo joe anthony russo Magic: The Gathering Netflix