Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2019 22:00
Apex Legends 2. sezon
1828V

Szczegóły 2. sezonu Apex Legends

Respawn Entertainment zamierza walczyć o Apex Legends. Twórcy podczas E3 2019 przedstawią kompletne informacje dotyczące nowej zawartości do cenionego Battle Royale, a już teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły 2. sezonu rozgrywek. Szykujcie się na sporo nowości.

Apex Legends zanotował spadek popularności, ale Respawn Entertainment nie zamierza rezygnować z produkcji. Twórcy mają wielkie plany na rozwój gry i wszystkie konkrety dotyczące przyszłego wsparcia poznamy podczas EA Play.

Poznaliśmy rozpiskę transmisji z EA Play 2019

Twórcy nie zamierzają trzymać nas dłużej w niepewności i postanowili zapowiedzieć atrakcje. W drugim sezonie zmagań w Apex Legends otrzymamy dostęp do między innymi codziennych i cotygodniowych wyzwań, studio zajmie się balansem progresji, zgarniemy dodatkowe, legendarne skórki, czy też pojawi się opcja stworzenia oczekiwanych przedmiotów.

Apex Legends 2. sezon – pierwsze szczegóły

  • Codzienne/cotygodniowe wyzwania i poprawiony system postępów - Od początku sezonu 2. gracze będą mogli wykonywać różne codzienne i cotygodniowe zadania, co przyspieszy proces zdobywania poziomów przepustki bojowej. Jeśli przegapicie kilka tygodni zabawy lub rozpoczniecie sezon z opóźnieniem, wyzwania cotygodniowe wciąż będą dostępne i będziecie mogli je wykonać jednocześnie. Choć nie chcemy wprowadzać do gry elementów, które drastycznie zmienią obraz rozgrywki, nowe wyzwania powinny dodać każdemu meczowi trochę świeżości. Dzięki temu gracze będą zdobywać poziomy przepustki bojowej znacznie szybciej, a droga na szczyt będzie ciekawsza i przyjemniejsza. Co równie istotne, zmiana ta wpłynie pozytywnie na postępy przepustki bojowej u graczy, którzy mogą poświęcić na grę tylko kilka godzin tygodniowo.
  • Więcej legendarnych przedmiotów! - Nowa przepustka bojowa będzie zawierać trzy dodatkowe legendarne przedmioty. Oznacza to, że od teraz na torze premium możecie zdobyć legendarny przedmiot za każde 25 poziomów przepustki bojowej (wliczając przedmiot otrzymany przy zakupie) – na 1., 25., 50., 75., oraz 100. poziomie. Naszym celem jest uzyskanie odpowiedniego balansu pomiędzy przedmiotami dla poszczególnych postaci a przedmiotami kosmetycznymi dostępnymi dla wszystkich (np. skórkami na broń). Nagrodą za 100. poziom będzie ewoluująca skórka na broń ze specjalnymi barwami dla graczy, którzy osiągną poziom 110.
  • Nowe rodzaje przedmiotów kosmetycznych i brak odznak oraz statystyk do śledzenia wśród nagród z toru premium - Usunęliśmy odznaki i podstawowe statystyki do śledzenia z toru nagród premium przepustki bojowej sezonu 2. Otrzymacie tylko jedną ewoluującą sezonową odznakę, która nie zabierze miejsca pozostałym nagrodom! Sezonowe statystyki zwycięstw umieściliśmy w darmowym torze nagród i będzie można je zdobyć za pierwsze 10 poziomów. Zamiast odznak i statystyk w grze pojawią się trzy nowe kategorie nagród. Więcej na ten temat dowiecie się bliżej daty premiery sezonu 2.
  • Stwórz legendarny przedmiot za zdobyte metale rzemieślnicze - Metale rzemieślnicze zastąpią kwestie postaci jako nagrody. Od teraz w ramach nagród będziecie mogli zdobyć wystarczającą ilość metali rzemieślniczych (1200), by stworzyć dowolny  legendarny przedmiot.  Jeśli macie na oku konkretny przedmiot, z pewnością będziecie mogli go zdobyć podczas sezonu 2. Dodatkowe metale rzemieślnicze wciąż będzie można zdobyć z przeróżnych pakietów Apex otrzymywanych w ramach nagród z przepustki bojowej. 

Respawn zapowiedziało także nowe wydarzenie zatytułowane „Legendarne Łowy”. Czasowy event będzie trwać przez dwa tygodnie i wprowadzi do gry następujące elementy:

  • Kolejka elity Apex - Sprawdź się w walce z najlepszymi dzięki kolejce elity Apex. Zakończ dowolny mecz w najlepszej 5, by zyskać dostęp do elitarnej kolejki pełnej innych zwycięzców z najlepszych 5. Uwaga, jest jeden haczyk: Aby rozgrywać kolejne mecze w kolejce elity, każdą grę musisz ukończyć w najlepszej 5.
  • Nagrody za wyzwania legendarnych łowów -  Ukończ zestaw ograniczonych czasowo wyzwań, by zdobyć nowe rzadkie, epickie i legendarny skórki.
  • Weekend podwójnych PD - Od 19.00 w piątek 7 czerwca do godz. 19.00 w poniedziałek 10 czerwca będziecie mogli zdobywać podwójne PD (zwykłe i przepustki bojowej).
  • Premia do PD przepustki bojowej - Ukończ dowolny mecz w najlepszej 5, by zdobyć cały poziom przepustki bojowej (premia dostępna raz dziennie).
  • Skórki z legendarnych łowów w sklepie w grze - Podczas trwania wydarzenia co 3-4 dni w sklepie w grze będzie następować rotacja nowych skórek związanych z legendarnymi łowami (będzie można nabyć je bezpośrednio).
  • Dwie dodatkowe legendarne skórki dla wszystkich posiadaczy przepustki bojowej - Gracze, którzy posiadają przepustkę Dzikich Kresów, automatycznie otrzymają legendarną skórkę „Zaszczytna ofiara” na broń R-301. Ci, którzy osiągną 15. poziom przepustki bojowej przed końcem wydarzenia, otrzymają dodatkowo legendarną skórkę „Nocny koszmar” dla Wraith.    

Więcej o Apex Legends:

Źródło: https://www.ea.com/pl-pl/games/apex-legends/news/legendary-hunt-season-2-battle-pass

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment