Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.05.2019 08:58
PlayStation Network
546V

Prawie 100 milionów miesięcznie aktywnych ludzi na PSN

Ile jest aktywnych kont na PlayStation Network każdego miesiąca? Sony pochwaliło się danymi, z których firma może być wyjątkowo dumna. PlayStation Network rozwija się w dobrym tempie.

Początki działania PlayStation Network były po prostu słabe. Sony nie mając większego doświadczenia, uczyła się biznesu na żywym organizmie, co było widać przez lata poprzedniej generacji. Dopiero od momentu wypuszczenia PS4, japońska firma przykłada sporą uwagę do Sieci.

Pokaz możliwości PS5. Sony demonstruje krótkie czasy wczytywania

W trakcie konferencji dla inwestorów zdradzono, że na PSN aktywnych każdego miesiąca jest ponad 94 miliony kont przy 96,8 miliona sprzedanych konsol. Tu warto zaznaczyć, że w ramach PSN Sony wlicza nie tylko osoby korzystające z PS Store, ale też z PS Now, PS Vue (kablówka w USA), PlayStation Music i Movies.

Statystyki PSN

Inną ciekawą statystyką jest to, ile średnio wydaje posiadacz PS4 w trakcie cyklu życia konsoli. Zliczając wszystkich użytkowników, wychodzi $700 na osobę. Najwięcej wydali posiadacze PS4, którzy kupili w pierwszym roku życia konsoli. Sony zdradziło, że jest to aż $1600 na osobę, która kupiła PS4 i robiła zakupy od początku cyklu. Wliczane są tu wszystkie zakupy na PSN, czyli gry w PS Store, abonament PS Plus, kupno/wypożyczenie filmów/muzyki.

Tagi: playstation 4 PlayStation Network psn

Nie przegap