Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.05.2019 08:36
Sony Jim Ryan
857V

Sony będzie rozwijało swoje studia i kupowało nowe

Sony planuje w najbliższym czasie znaczący rozwój. W trakcie konferencji dla inwestorów Jim Ryan zdradził najbliższe plany firmy.

Nie tylko Microsoft wybiera się na zakupy, przejmując kolejne studia deweloperskie. Sony w najbliższym czasie planuje znacząco się rozwinąć, by być gotowym na następną generację konsol. Jim Ryan w trakcie wystąpienia dla inwestorów zdradził, jakie podejście reprezentować będzie japońska firma.

Pokaz możliwości PS5. Sony demonstruje krótkie czasy wczytywania

Do tej pory Sony, jeśli powiększało stan deweloperski swoich ekip, to przez zatrudnianie nowych ludzi i tworzenie dodatkowego zespołu w obrębie jednego dewelopera. Ewentualnie nawiązywano współpracę z malutkimi studiami, które brano pod skrzydła, dając szansę się im wykazać (Pixel Opus).

To się nie zmieni. Ryan ujawnił, że organiczny wzrost zatrudnienia w ekipach 1st party nadal będzie miał miejsce i jest priorytetem. Sony jednocześnie ma w planach kupno paru zespołów deweloperskich, wszystko po to, by być odpowiednio przygotowanym do kolejnej generacji konsol, która wraz z oferowaniem lepszych doznań wizualnych, potrzebować będzie jeszcze większych budżetów i większych zespołów deweloperskich.

Oczywiście nie zdradzono, kogo na oku ma Sony i kiedy zamierza kupić pierwsze studio. Jednak mówienie wprost o takich planach pokazuje, że tym razem Sony nie chce zaspać na start generacji i zaoferować jak najszybciej nowe gry, by nie powtórzyła się sytuacja z premiery PS4 i pierwszego roku życia konsoli.

Kogo byście widzieli razem z Sony?

Przeczytaj także:

Tagi: Jim Ryan Sony

Nie przegap