Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.05.2019 22:34
Xiaomi sprzedaż
903V

Xiaomi chwali się rewelacyjnymi wynikami

Wygląda na to, że strategia, jaką przyjęło Xiaomi, sprawdza się bardzo dobrze. Firma notuje duże zyski w ostatnim kwartale.

Xiaomi może pochwalić się świetnymi wynikami za pierwszy kwartał 2019 roku. Przychody chińskiej firmy wyniosły w pierwszych miesiącach bieżącego roku 6,3 mld dolarów, co stanowi wzrost o 27% rok do roku. Zysk brutto wyniósł natomiast 720 milionów dolarów. Jest to wynik o 21% lepszy do rezultatów z pierwszego kwartału 2018 roku.

Xiaomi chwali się również coraz lepszymi wynikami sprzedaży w Europie Zachodniej - tutaj na początku 2019 roku zanotowano wzrost o 115% rok do roku.

Największe przychody dla chińskiej firmy generuje dział smartfonów. To ok. 3,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku. Najlepszą sprzedażą cieszy się model Redmi Note 7. Model Mi 9 też zaliczył świetny start - do 31 marca rozeszło się już 1,5 milion sztuk tego telefonu na całym świecie.

Nie wszystkim producentom smarfonów z Chin idzie ostatnio tak dobrze, jak Xiaomi. Huawei zmaga się z dużym problemami - okazało się dzisiaj, że korporacja utraci dostęp do usług/apek oferowanych przez Google.

Więcej o smartfonach:

Źródło: https://www.tabletowo.pl/xiaomi-opublikowal-wyniki-finansowe-wzrosty-wzrosty-i-jeszcze-raz-wzrosty/

Tagi: huawei smartfony sprzedaż Xiaomi