Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.05.2019 16:20
Ghosts of Tsushima
2546V

Sony stworzy filmy na podstawie swoich gier. Poznajcie PlayStation Productions

Sony ma zamiar mocnym krokiem wkroczyć w tworzenie filmów na bazie gier. PlayStation Productions jest zupełnie nowym oddziałem firmy, który zajmie się tym zadaniem.

Nie wiemy, jak długo Sony zastanawiało się nad stworzeniem nowego działu, który skupi się na filmach i serialach opartych o marki PlayStation. Nasuwa nam się jednak myśl, że na ten ruch zdecydowanie za długo czekaliśmy. Jednak lepiej późno niż wcale.

Detektyw Pikachu z dobrymi wynikami. Film został doceniony na świecie

PlayStation Productions - czym jest?

Na czele PlayStation Productions stanie Asad Qizilbash, a pracę nadzorować będzie Shawn Layden, odpowiedzialny w SIE za dział World Wide Studios zrzeszający wszystkie studia 1st party. Pierwsze projekty są w fazie produkcji i powstają w Sony Studios w Culver City.

Tak o nowym przedsięwzięciu mówi Shawn Layden:

Posiadamy 25 lat doświadczeń w tworzeniu gier, co przełożyło się na 25 lat wspaniałych gier, marek i historii. Uważamy, że teraz jest odpowiedni czas, by przenieść to na grunt kinowy i serialowy. Chcemy przedstawić nasze marki z innej perspektywy.

PlayStation Productions - jakie filmy i seriale?

Sony zdradza, że do wyboru ma ponad 100 własnych marek, z których wybierane będą te najbardziej nadające się do przeniesienia poza świat gier. Asad Qizilbash dodał, że przez ostatnie 18 miesięcy toczono rozmowy z ludźmi brany filmowej, reżyserami, scenarzystami i producentami, by lepiej zrozumieć, w co firma wchodzi. Podano tu jako przykład Lorenzo di Bonaventurę (seria Transformers, Bumblebee, a wcześniej Constantine) i Kevina Feige'a (Marvel Cinematic Universe, X-Men).

Layden w odpowiedzi na to, że ostatnie filmy na bazie gier okazały się klapami (World of Warcraft, Assassin's Creed) odpowiedział, że producenci i scenarzyści nie czuli ducha gier. Nie mieli o nich pojęcia i nie szanowali materiału źródłowego. PlayStation Productions ma stworzyć pomost między grami a filmami, by takich wtop uniknąć. Layden dodał też, że Sony nie ma ustalonej sztywno listy filmów, z niczym się nie śpieszy i do wszystkiego podchodzi ze spokojem. Na koniec dorzucił, że to jego oczko w głowie i coś, co chciał zrobić od zawsze.

Jakie marki Sony byście zobaczyli jako pierwsze w formie filmu i/lub serialu? God of War? The Last of Us? A może Knack?

Tagi: PlayStation Productions sony