Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2019 13:17
Huawei
2246V

Huawei wydało lakoniczne oświadczenie. Firma sama zadba o zabezpieczenia smartfonów

Amerykańsko-chińska walka trwa. Google nie zamierza już wspierać urządzeń Huaweia, więc korporacja musiała zabrać głos. Producent chce na własną rękę opracowywać aktualizacje, które mają pomóc wszystkim użytkownikom.

Amerykański rząd oficjalnie zablokował możliwość współpracy firm ze Stanów Zjednoczonych z chińskim Huawei, więc między innymi Google nie może wspierać swoimi aplikacjami urządzeń korporacji. Jest to niezwykle celny i mocny cios w markę, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Huawei w poważnych tarapatach. Firma utraci dostęp do wszystkich usług Google

Huawei otrzymał „bana” na Androida, ale nie oznacza to, że nagle wszystkie nasze smartfony zostaną ogołocone. Firma w przypadku nowych sprzętów będzie mogła nadal korzystać z Android AOSP, czyli czystej platformy, która nie posiada dostępu do Gmaila, Map Google, Google Play i wyszukiwarki Google. Ponadto, już wydane telefony i tablety nie otrzymają oczekiwanych aktualizacji.

Problemem oczywiście okazują się także zabezpieczenia, ponieważ Android wciąż otrzymuje liczne aktualizacje usprawniające bezpieczeństwo i tutaj Huawei będzie działał na własną rękę:

„Huawei wniósł znaczący wkład w rozwój systemu Android na całym świecie. Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracowaliśmy z ich platformą open-source w celu stworzenia ekosystemu, który przyniósł korzyści zarówno użytkownikom, jak i branży.

Huawei będzie nadal zapewniać aktualizacje zabezpieczeń i usługi posprzedażne dla wszystkich istniejących produktów Huawei i Honor dla smartfonów i tabletów, obejmując te, które zostały sprzedane i które są wciąż dostępne na całym świecie. Będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników na całym świecie.”

To aktualnie jedyne, bardzo spokojne i wyważone oświadczenie, które zostało wydane przez Huawei. Firma nie komentuje sprawy bezpośrednio, ale wspomina, że zadba o klientów. Brakuje tutaj konkretów, ale w Sieci pojawiają się głosy, według których Huawei było gotowe na taką sytuację i posiada już stabilną wersję własnego systemu.

Więcej o smartfonach:

Źródło: https://wccftech.com/huawei-statement-after-android-ban/

Tagi: huawei Stany Zjednoczone USA