SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2019 11:47
Nintendo Switch Xbox Game Pass
755V

Nintendo także chce korzystać z technologii Microsoftu. Firma buduje swoją usługę streamingową

Nie tylko Sony szeroko uśmiecha się do Microsoftu z powodu Azury. Nintendo również rozważa współpracę z amerykańskim gigantem, ponieważ serwery Amerykanów mają pomóc w stworzeniu nowej usługi streamingowej.

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły się ciekawe plotki dotyczące Nintendo oraz Microsoftu. Obie firmy miały wspólnie patrzeć w przyszłość i planować udostępnienie Xbox Game Pass na japońskiej konsoli. W tamtym czasie mało kto wierzył w takie doniesienia, jednak teraz sprawa nabrała tempa.

Współpraca Microsoftu i Sony dogadana bez wiedzy pracowników oddziału PlayStation

Sony oficjalnie rozpoczęło współpracę z Microsoftem, na mocy której włodarze PlayStation mają korzystać z technologii Amerykanów – nie otrzymaliśmy jeszcze konkretów, jednak wiele na to wskazuje, że Sony wykorzysta Microsoft Azure do zasilenia swoich usług.

Bardzo podobną drogą może podążyć Nintendo. David Gibson, analityk branżowy, jest przekonany, że Japończycy także chcą skorzystać z pomocy Microsoftu:

„Nintendo również szuka możliwości współpracy z MSFT (Azure) w celu zaoferowania własnej usługi strumieniowej w ograniczonych regionach (JP, USA itp.)”

Tutaj pojawiają się dwie ciekawostki – Nintendo ma chętnie współpracować z Microsoftem, ale jednocześnie pracować nad własną usługą. Ponadto, Gibson nie wyklucza, że Big N może skorzystać z platform streamingowych konkurencji.

Źródło: https://www.vg247.com/2019/05/20/nintendo-streaming-service-on-microsoft-azure-cloud-tech-report/

Tagi: microsoft microsoft azure Nintendo Nintendo Switch xbox xbox one