Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2019 14:11
Wiedźmin RPG
3969V

Wiedźmin RPG trafił do sprzedaży. Znamy cenę i datę premiery

Sympatycy papierowych RPG-ów muszą zacierać rączki, szykować duży stół, zapraszać znajomych i przygotowywać poczęstunek. Już wkrótce zainteresowani zagrają w polską wersję Wiedźmina RPG. Z tej okazji poznaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące wydania i możemy spojrzeć na zdjęcia prezentujące finalną wersję gry.

O Wiedźminie RPG miałem już okazję wspominać na portalu kilkukrotnie. Jest to produkcja przygotowana przez R. Talsorian Games, czyli autorów Cyberpunk 2020 - to własnie na podstawie tego świata powstaje Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Tytuł w uniwersum Wiedźmina jest w zasadzie potwierdzeniem bardzo dobrych relacji obu firm.

Wiedźmin RPG bez tajemnic. Unboxing oczekiwanej gry

Wiedźmin RPG w Polsce – cena i premiera

Wiedźmin RPG właśnie wylądował w sklepie. Gracze mogą zamówić grę za 159 zł – jest to promocja, ponieważ standardowa cena wynosi 179 zł. Przedsprzedaż podręcznika będzie trwać do 30 czerwca, a następnie w sierpniu klienci otrzymają paczki z produkcją. Dodatkowe szczegóły dotyczące debiutu zostaną ujawnione już wkrótce, ale sympatycy klasycznych RPG-ów mogą przygotowywać się na wielkie święto.

Za przygotowanie polskiej lokalizacji odpowiada Copernicus Corporation, którego przedstawiciele zapowiadają Wiedźmina RPG następującymi słowami:

Ten świat nie potrzebuje bohatera, tylko profesjonalisty!
Na rozdartym wojnami Kontynencie toczy się więcej opowieści niż tylko historia Geralta z Rivii. Biały Wilk podąża tropem swoich miłości. Niezliczone inne sagi rozwijają się w tym samym czasie. Każda z nich godna jest ballady mistrza Jaskra. Ty zaś staniesz się bohaterem jednej z nich!

“The Witcher RPG” to gra bez prądu, która pozwoli grupie znajomych stworzyć własną opowieść w wiedźmińskim świecie. Z pomocą tego podręcznika i odrobiny wyobraźni będziecie mogli przemierzyć cały Kontynent, napotkać jego żywe legendy i wpłynąć na jego dzieje. Weźmiecie udział w politycznych intrygach i brutalnej wojnie z Cesarstwem Nilfgaardu. Będziecie walczyć o życie i próbować na zgliszczach starego świata zbudować lepszą przyszłość.

Podręcznik pozwoli Wam:

  • Stworzyć postaci reprezentujące znane z gier i książek archetypy: barda, czarodziejkę, kapłankę, kupca, medyczkę, przestępcę, rzemieślnika, zbrojnego i oczywiście, wiedźmina.
  • Polować na liczne potwory, od szkodników takich jak utopce czy nekkery, po potężne bestie jak biesy i wiwerny.
  • Sięgnąć po potęgę nieprzewidywalnej magii wiedźmińskiego świata, wykorzystując nie tylko moc czarów, kapłańskich inwokacji i wiedźmińskich Znaków, ale też starożytnych rytuałów i przerażających klątw.
  • Toczyć krwawe i brutalne walki, w których spryt będzie często tryumfował nad siłą a śmierć zawsze będzie o krok nad bohaterami!

Pełny podręcznik zawiera 336 stron.

Wiedźmin RPG za darmo? Wypróbuj starter

Niezdecydowani gracze, którzy wciąż zastanawiają się, czy warto wydać pieniądze na Wiedźmina RPG, mogą zainteresować się darmowym starterem. Copernicus Corporation przygotowało 47 stron przepełnionych szczegółowymi informacjami – gracze znajdują tutaj konkrety dotyczące walki, typów akcji, informacji o świecie, zdolnościach, bohaterach, leczeniu, ekwipunku czy też oczywiście szczegóły zasad rozgrywki.

Jest to oczywiście wstęp do zabawy, ale nawet takie „demo” pozwoli zapoznać się z propozycją, która zbiera pozytywne opinie wśród graczy z Ameryki.

Warto spojrzeć:

Wiedźmin RPG troll

Tagi: Copernicus Corporation wiedźmin wiedźmin rpg