The Division 2 na konsolach sprzedało się gorzej niż oczekiwał Ubisoft

News
1332V
The Division 2 na konsolach sprzedało się gorzej niż oczekiwał Ubisoft
Musiol | 16.05.2019, 11:22

Tom Clancy's The Division 2 zanotowało co prawda na PC-tach dobry start, ale z konsolami nie jest tak różowo. Ubisoft zdradził, że sprzedaż na PS4 i Xboksie One jest znacznie poniżej oczekiwań.

Tom Clancy's The Division 2 w wielu aspektach jest znacznie lepszą grą niż pierwsza część. Massive wyciągnęło wnioski ze średniego przyjęcia jedynki. To jednak za mało, by gracze rzucili się na grę. Przynajmniej na konsolach, gdzie sprzedaż jest niezadowalająca dla Ubisoftu.

The Division 2 Operacja Dark Hours. Zwiastun i data premiery raidu

Wczoraj opublikowano raport fiskalny za ostatni rok, gdzie poruszono temat sprzedaży gier. Tom Clancy's The Division 2 z jednej strony chwalone jest za start na PC, gdzie sprzedaż na UPlay była 10-krotnie wyższa niż sprzedaż poprzedniczki, a i swoje zrobiły pieniądze od Epic Games za wyłączność na EGS.

Z drugiej strony, wynik Tom Clancy's The Division 2 na PS4 i Xbxoksie One jest znacznie poniżej oczekiwań wydawcy. Tak sprawę skomentował odpowiedzialny za finanse w Ubisofce Frederick Dugue:

The Division 2 sprzedało się gorzej, niż oczekiwaliśmy. Uważamy, że głównie z powodu sporej konkurencji na rynku.

Chwilę później Dugue dodał, że wydawca spodziewa się jednak rosnącego zainteresowania, głównie z powodu aktualizacji i dodawania nowej zawartości. Zaczynając od wypuszczonej teraz łatki, która dodaje m.in. Raid dla ośmiu osób, deweloperzy planują lata nowej zawartości. Pytaniem pozostaje, czy to wystarczy.

Więcej o Ubisofcie z ostatnich dni:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-division-2-sales-fail-to-meet-ubisofts-targets/1100-6466940/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych