Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2019 18:41
Fantastic Fetus
954V

Fantastic Fetus to symulator ciąży w stylu Tamagotchi. Gra przeciwko polskim ustawom antyaborcyjnym

Twórcy Fantastic Fetus postanowili podjąć bardzo trudny temat prezentując go w formie Tamagotchi. Gracze zamiast zwierzątka, mają okazję opiekować się ciężarną kobietą.

W Fantastic Fetus otrzymujemy szansę zaopiekowania się ciężarną kobietą. W trakcie rozgrywki należy ją karmić, leczyć, uszczęśliwiać, czy też dbać o mieszkanie. Cała koncepcja została oparta na zasadach znanych z Tamagotchi.

Tak mógłby wyglądać remaster Diablo 2

Każdy zakończony dzień, to sukces, który można świętować za pomocą kreowania płodu. To naszym zadaniem jest wybranie odpowiednich supermocy dla swojego nienarodzonego dziecka – zainteresowani mogą przykładowo wybrać skrzydła nietoperza lub macki zamiast ramion.

Gra ma jednak drugie „dno”. Koncepcja Fantastic Fetus narodziła się podczas Czarnych Protestów z 2016 roku i ma zwrócić uwagę na problem antyaborcyjny w Polsce. Za produkcję odpowiadają Polacy, którzy właśnie za pomocą tytułu chcą pokazać, że kobieta w ciąży tak naprawdę nie ma kontroli nad swoim codziennym życiem oraz nad swoim dzieckiem.

Chcecie sprawdzić Fantastic Fetus? Produkcja jest dostępna za darmo. Deweloperzy oferują trzy języki (polski, niemiecki, angielski), wielokrotne zakończenia (w zależności od wyborów) oraz obiecują na koniec „prowokujący do przemyśleń zwrot akcji”.

Polecamy

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-05-14-fantastic-fetus-is-a-tamagotchi-style-pregnancy-simulator-and-a-protest

Tagi: Fantastic Fetus

Nie przegap