Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.05.2019 10:27
Envoy 2 to mała gra na Steam za 4 zł, w którą nagle zaczęło grać prawie 250 000 osób
6304V

Envoy 2 to mała gra na Steam za 4 zł, w którą nagle zaczęło grać prawie 250 000 osób

Steam jest siedliskiem kilkudziesięciu tysięcy gier, z których to 90% ginie w gąszczu marnych indyków klepanych na kolanie przez grupki leniwych oszustów pragnących zarobić małym kosztem. Jednakże dzisiejszy przypadek Envoy 2 jest jedyny w swoim rodzaju.

O Envoy 2 prawdopodobnie nikt z was nigdy nie słyszał i nic w tym dziwnego - jest jedna z dziesiątek tysięcy malutkich i nikogo nie obchodzących gierek na Steam, które można zgarnąć za 1 dolara.

E3 2019. Lista konferencji – daty i godziny

Gdyby nie naprawdę zaskakujący przypadek skoku popularności tejże produkcji taki stan rzeczy pozostałby już na zawsze. Jednakże ku zaskoczeniu okazuje się, że wydane w 2016 roku Envoy 2 tak po prostu nagle zgarnęło więcej graczy niż największe tegoroczne premiery i darmowe produkcje na Steam. Dzieło rosyjskiego studia Riviysky to krótka przygodowa gra logiczna z widokiem FPP, gdzie mamy rozwiązać tajemnicę jakiegoś tajnego szyfru. 

Tytuł ma tylko 36% pozytywnych ocen, uważany jest przez graczy za oszustwo, najgorzej działającą grę jaką w życiu widzieli i zwykły badziew. Niemniej jednak wczoraj na Steam zaczęło w nią grać ponad 244 tysiące osób w jednym momencie! W pierwszej chwili pomyślałem, że Steam Charts wariuje i znów pokazuje złe dane, lecz oficjalna zakładka Steam Stats potwierdza tę sensację. Tytuł wart 3,59 zł zdobył ponad 2-3 razy więcej grających niż Sekiro, DMC5, Mortal Kombat 11 i wiele innych wielkich hiciorów.

To naprawdę niezwykły przypadek, albowiem w jeden dzień popularność Envoy 2 skoczyła o 122 miliardów procent!

Źródło: Własne/Steam Stats

Tagi: co tu się stało? Envoy 2 hit steam