Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.05.2019 11:35
Pokemon mobile
1700V

DeNA x Game Freak. Powstaną kolejne Pokemony na smartfony

Pokemony chcą smartfonowy rynek wziąć ponownie szturmem. Tym razem nową grę ekipa Game Freak stworzy razem z doświadczonym deweloperem mobilnych gier — DeNA.

Gigantyczny sukces odniesiony Pokemon GO pozwolił Nianticowi stać się poważnym graczem na rynku mobilnym. Game Freak zobaczyło, że Pokemony poradzą sobie także poza sprzętem Nintendo. Dlatego zapowiedź współpracy z ekipą DeNA nie powinna nikogo dziwić.

Pokemon Go. Gracze zebrali 145 ton śmieci z okazji Dnia Ziemi 2019

Japońska firma DeNA ogłosiła, że na mocy umowy z Game Freak, powstanie zupełnie nowy tytuł mobilny z Pokemonami. Wprowadzenie go na rynek planowane jest najpóźniej w marcu 2020 roku, do końca tego roku fiskalnego. Niestety, nie ujawniono żadnych informacji poza faktem nawiązania współpracy.

Czy mamy się martwić o jakość gry? Niekoniecznie. DeNA na swoim koncie ma masę sukcesów. To oni odpowiadają za takie projekty jak Final Fantasy Record Keeper, Marvel Mighty Heroes, Super Mario Run, Fire Emblem Heroes czy Animal Crossing: Pocket Camp. W produkcji jest także Mario Kart Tour, Arena of Valor.

Jedyne co zastanawia, na jaki typ rozgrywki postawi Game Freak. DeNA znane jest ze swoich gier opierających się mniej lub bardziej na tzw. mechanice gacha, polegającej na losowaniu bohaterów/broni za walutę wewnątrz gry, którą możemy dokupić za prawdziwe pieniądze. Gacha z Pokemonami? Potencjalna żyła złota.

Źródło: https://ssl4.eir-parts.net/doc/2432/ir_material3/116168/00.pdf

Tagi: DeNA Game Freak Pokemon

Nie przegap