Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.05.2019 08:44
Capcom bohaterowie
963V

Capcom nie planuje dużych premier w tym roku fiskalnym

Capcom w tym roku fiskalnym nie planuje żadnych dużych premier. Jeśli więc liczyliście na remake Resident Evil 3: Nemesis czy inne Dino Crisis/Onimushę, to możecie przestać na te gry czekać.

Capcom jako jedna z ostatnich firm w grach opublikował swój raport fiskalny za ostatni rok finansowy. W nim, poza publikacji danych dotyczących sprzedaży gier, pojawiły się także plany na najbliższe 12 miesięcy (do 31 marca 2020). I w tym czasie nie pojawi się żadna nowa gra.

Monster Hunter World Iceborne na imprezie Sony. Zimowa lokacja i wielkie bestie

Capcom na slajdach w swoim raporcie finansowym zdradził, że poza rozszerzeniem Iceborne do Monster Hunter World, które ukaże się także w wersji kompletnej z grą, nie ma planów wprowadzenia na rynek żadnej innej nowej gry. A przynajmniej nie takiej, którą określilibyśmy mianem AAA.

Tak jak w zeszłym roku fiskalnym wprowadzono na rynek 61 różnych SKU (wydania danej gry), tak w tym planowane jest tylko 30. Zamiast tego Capcom liczy na zwiększenie sprzedaży tytułów już dostępnych. Celem na ten rok sprzedanie 26,3 miliona gier, co ma być wynikiem o milion lepszym.

Ciekawe są też plany odnośnie do cyfrowej dystrybucji. W zeszłym roku fiskalnym udział w sprzedaży wynosił  60,5%, ale w tym roku ma to być już 82,5%, w czym oczywiście pomoże o połowa mniejsza liczba premier gier oraz wszelakie wyprzedaże w sklepach cyfrowych.

Więcej ze świata Capcomu:

Tagi: Capcom Monster Hunter World